Gdańsk / 14. Gdański Festiwal Tańca: Dziki Styl Company „Pan zaraz”

Zdjęcie: Gdańsk / 14. Gdański Festiwal Tańca: Dziki Styl Company „Pan zaraz”

14. Gdański Festiwal Tańca: „Pan zaraz”. Fot. Kate van Dalls

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na premierę spektaklu Pan zaraz zespołu Dziki Styl Company. Jest on inspirowany Szekspirowską Burzą.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Pan zaraz:

Punktem wyjścia do namysłu nad spektaklem jest postać Kalibana – antybohatera sztuki Williama Szekspira pt. Burza. Autor spektaklu wchodzi w dialog zarówno z dramatem, jak i innymi tekstami kultury, by dokonać pewnego rodzaju charakterystyki współczesnego „kalibaństwa”.

O zespole:

Dziki Styl Company – teatr założony w 2010 roku przez Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego, profesjonalnych tancerzy i choreografów z bogatym dorobkiem artystycznym. Współpracują z teatrami dramatycznymi (m.in. Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Jaracza w Olsztynie), z Teatrem Muzycznym w Gdyni, pracują dla telewizji i reklamy. Byli finalistami You Can Dance i choreografami Got to Dance. Tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, tańca estradowego oraz performansu, a także zaangażowani są w działalność edukacyjną. W swojej twórczości stawiają nacisk na pogłębioną refleksję nad ruchem, tworzenie kontekstów dla jego zaistnienia oraz kształtowanie indywidualnego języka somatycznego.

Realizatorzy:

Choreografia, wykonanie: Wioleta Fiuk, Patryk Gacki
Współpraca: Laura Adel, Kate van Dalls

Data premiery: 31 maja 2022
Czas trwania: 45 minut

Zrealizowano ze środków miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

***

Dla Ukrainek i Ukraińców wstęp jest bezpłatny na podstawie wejściówki pobranej w kasie Klubu Żak za okazaniem paszportu lub innego dokumentu.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:30

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close