Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Cornelia (Włochy) „Memento”

Zdjęcie: Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Cornelia (Włochy) „Memento”

Cornelia „Memento”. Fot. Sabrina Cirillo

W ramach wrześniowej odsłony 14, Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz przedstawienia Memento wykonaniu włoskiego zespołu Cornelia. To fizyczny rytuał, który ma na celu poruszyć widzów; to nadzieja, że coś się stanie, a jednak nic się nie dzieje.

Wersja do druku

Udostępnij

Są jednak plamy światła. Niepewność co do czasu i nowego doświadczenie kontra powtarzalność podsyca atmosferę stresu, która wisi nad sceną. Jest niekończące się następstwo ruchów i wytchnienia, między nadzieją a agonią, bez celu. Rytuały, które dają poczucie kontroli. Intencja i powtarzanie pomagają przypomnieć, że to święte, szczególnie, gdy znajdujesz w kimś pocieszenie, w przeciwnym razie…

Dla kogo: dla tych, co nie potrzebują libretta, miłośników ładnego ruchu.

Choreograf Nyko Piscopo jako tancerz pracował niemalże w całej Europie, jako choreograf eksperymentuje z formami takimi jak performans i video-art. Rozwija osobistą estetykę artystyczną między baletem i tańcem współczesnym w teatralnej wizji. Jego prace, takie jak Esperimenti su un corpo già perfetto i Sweet Swan Sway! miały międzynarodowe tournée, a projekt wideo Threesome zwyciężył Premio Roma 2020 oraz EurAsia Video Contest. W 2019 powołał zespół Cornelia wspierany przez włoskie Ministerstwo Kultury. Jako nauczyciel współpracuje ze szkołami tańca, między innymi Balletto di Roma.

Wykonanie: Eleonora Greco, Nicolas Grimaldi Capitello, Leopoldo Guadagno, Francesco Russo
Czas trwania: 60 min

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

Cornelia „Memento”. Fot. Sabrina Cirillo

Cornelia „Memento”. Fot. Sabrina Cirillo

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close