Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Lali Ayguadé Company (Hiszpania) „Hidden”

Zdjęcie: Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Lali Ayguadé Company (Hiszpania) „Hidden”

Lali Ayguadé Company „Hidden” Fot. Meri Varo

W ramach wrześniowej odsłony 14, Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz przedstawienia Hidden wykonaniu Lali Ayguadé Company. To ostatnia część hiszpańskiej trylogii Lali Ayguadé (pierwsza część, Kokoro, była prezentowana na GFT w 2018 roku). To spektakl filozoficzny, który próbuje wskazać, jak teraźniejszość zaciera przeszłość, zmienia wspomnienia. Jest podróżą bohatera przez pamięć, wśród duchów przeszłości.

Wersja do druku

Udostępnij

Hidden przygląda się rzeczom, które nas definiują, ale które z biegiem czasu zostały przykryte zasłoną nieświadomości. Opowiada o tym, jak życie nie zatrzymuje się i popycha nas nieubłaganie, zostawiając po sobie ślad wspomnień. O tym, jak te wspomnienia gromadzą się w fałdach mózgu, niczym kurz pod meblami i pozostają w cieniu, ukryte pod tiulem snu, subiektywnej iluzji.

Dla kogo: dla poszukujących odpowiedzi na pytania egzystencjalne, lubiących nieoczywistość w teatrze i ruchu

Lali Ayguadé Company została założona w 2013 roku w  Barcelonie. Dyrektorka, Lali Ayguadé, odbyła niezwykłą drogę z belgijskiej szkoły P.A.R.T.S. i Instytutu Teatralnego w Barcelonie, zdobywając doświadczenie w zespołach tanecznych i pracy z choreografami z całego świata. Wielokrotnie nominowana jako najlepsza tancerka i choreografka.  Jej zespół z czasem stał się rozpoznawalny na międzynarodowej scenie, prezentując spektakle teatralne, uliczne i site-specific, oraz współpracując ze znanymi artystami jak: Guilhem Chatir i Joana Gomila.

Choreografia: Lali Ayguadé
Wykonanie: Hedvig Edvall Bons, Joana Gomila, Diego Sinniger, Akira Yoshida, Lisard Tranis, Enric Ases
Asystentka: Fanny Cleyrat
Głos: Joana Gomila
Scenariusz: Martina Cabanas
Kostiumy: Ferran Casanova, Cristian Betancurt
Światła: Conchita Pons
Koprodukcja: Temporada Alta 2020, Teatre Nacional de Catalunya, Festival Bolzano Danza | Tanz Bozen and Dansa Quinzena Metropolitana / Beneficiary project of the PYRENART cross-border cooperation, within the framework of the Interreg VA Spain-France-Andorra program POCTEFA 2014–2020 – European Regional Development Fund / With the support of Nunart Guinardó and Atrium Viladecans, Hiszpania
Czas trwania: 60 min

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

Lali Ayguadé Company „Hidden” Fot. Andrea Macchia

Lali Ayguadé Company „Hidden” Fot. Andrea Macchia

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close