Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Anton Lachky Company (Belgia) „The Others”

Zdjęcie: Gdańsk/ 14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Anton Lachky Company (Belgia) „The Others”

Anton Lachky Company „The Others”. Fot. Rudi Vennekens

W ramach wrześniowej odsłony 14, Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz przedstawienia The Others wykonaniu Anton Lachky Company. Nominowane do „Best Dance Performance” w ramach Maeterlinck Critics’ Awards przedstawienie zostało stworzone na podstawie baśni o ludziach i naturze.

Wersja do druku

Udostępnij

Jest opowieścią o czwórce ludzi, którzy żyją w dziwnie odizolowanym świecie. W piekle z plastiku, pozbawionym innych istot żywych, otoczonym nieprzekraczalnymi ekranami. Ich ucieczką jest taniec. Z precyzją, z zapałem, z pasją. Przypadkowe spotkanie, ciągłość poszukiwań – być może ta czwórka przyjaciół popełni najważniejszy, najbardziej buntowniczy ze wszystkich czynów: pozwolą się zadziwić życiu.

Spektakl stworzony z myślą „Let’s love planet earth”.

Dla kogo: dla eko i zero waste, dla widzów 6+ , ale też dla znawców, delektujących się niuansami języka ruchowego

Anton Lachky zaczął tańczyć w wieku  5 lat w zespole ludowym na Słowacji, a edukację skończył w belgijskim P.A.R.T.S. W 2004 roku został członkiem Akram Khan Company, a następnie założył Les SlovaKs Dance Collective, a następnie w 2012 – własny zespół, który szybko zdobywał uznanie i nagrody teatralne. W jego pracach zachodnia edukacja łączy się ze wschodnim folkiem i popkulturą. Tworzy własną metodą puzzle work.

Choreografia: Anton Lachky
Wykonanie: Evelyne de Weerdt, Dunya Narli, Nino Patuano, Lewis Cooke
Tekst: Eléonore Valère-Lachky
Głos: Tarek Halaby
Produkcja: Anton Lachky Company
Koprodukcja: Mars/Mons arts de la scène, Charleroi danse/Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre de Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon / with support from:  La Fédération Wallonie Bruxelles et de la loterie National/FWB, et studio provided by: Le Marni, Le centre Culturel Jacques Franck, La Roseraie, le CCBW, La Balsamine, Charleroi Danse / Belgia
Czas trwania: 55 min

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close