Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 1

Zdjęcie: Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 1

14. Gdański Festiwal Tańca: Pokazy „Solo Dance Contest”

Klub Żak ma zaprasza na pokazy konkursowe Solo Dance Contest, odbywającego się w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez cztery dni będą się odbywały pokazy spektakli zaproszonych artystów, a piątego dnia wystąpią finaliści wybrani przez międzynarodowe jury. W skład jury wchodzą: Katie Duck (tancerka aktywna na europejskich i amerykańskich scenach od prawie 50 lat), Konrad Kurowski (menedżer i koordynator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca i Aerowaves), Erez Zohar (izraelski tancerz i choreograf). Oprócz jurorów swoją nagrodę przyzna też zgromadzona publiczność. Pula wszystkich nagród wynosi 6 tys. euro.

Wersja do druku

Udostępnij

Program pierwszego dnia pokazów konkursowych:

Charly Mintya, Minisissim
Eva Urbanová, The Essence
Adrian Radwański, Wo/&man 
Veronica Parlagreco, The Importance of Being Myself 
Daniel Fernández Martín, Apolo 

Charly Mintya, Minisissim, Kamerun/ premiera

Kameruński tancerz, łączący taniec współczesny, hip-hop i tańce afrykańskie, tworzy spektakle i prowadzi projekty artystyczne w Afryce i Europie.

Eva Urbanová, The Essence, Słowacja

Jej choreografie były pokazywane w całej Europie, a solo Essence zdobyło 2. miejsce i nagrodę publiczności na Solo Tanz Festival w Stuttgarcie.

Adrian Radwański, Wo/&man, Polska

Tancerz współpracujący z Polskim Teatrem Tańca i Tanztheater Braunschweig, pedagog AWF w Poznaniu i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, nauczyciel pilatesu.

Veronica Parlagreco, The Importance of Being Myself, Włochy

Studiowała taniec w Rzymie, a obecnie pracuje jako freelancerka, występując w spektaklach między innymi Joeri Dubbe i Caroline Finn.

Daniel Fernández Martín, Apolo, Hiszpania

Choreograf i tancerz, swoje prace prezentował między innymi na hiszpańskim Masdanza, pracował z Natalią Mediną i Hagen Dance Theatre.

***

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest to konkurs na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet). Konkurs skierowany jest do artystów tancerzy i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Mogą w nim uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet) o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowani tancerze.

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close