Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 2

Zdjęcie: Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 2

14. Gdański Festiwal Tańca: Pokazy „Solo Dance Contest”

Klub Żak ma zaprasza na pokazy konkursowe Solo Dance Contest, odbywającego się w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez cztery dni będą się odbywały pokazy spektakli zaproszonych artystów, a piątego dnia wystąpią finaliści wybrani przez międzynarodowe jury. W skład jury wchodzą: Katie Duck (tancerka aktywna na europejskich i amerykańskich scenach od prawie 50 lat), Konrad Kurowski (menedżer i koordynator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca i Aerowaves), Erez Zohar (izraelski tancerz i choreograf). Oprócz jurorów swoją nagrodę przyzna też zgromadzona publiczność. Pula wszystkich nagród wynosi 6 tys. euro.

Wersja do druku

Udostępnij

Program drugiego dnia pokazów konkursowych:

Liron Kichler, Give Me a Break
Shira Ben Uriel, Over My Dead Body 
Iga Szczepańska, Przepływ
Elvan Tekin, To Be a Fish in a Raki Bottle 

Liron Kichler, Give Me a Break, Izrael

Była tancerką Kibbutz Contemporary Dance Company, a jej solo Give Me a Break było zaproszone na SoloDuo w Budapeszcie oraz International Solo Dance Festival w Stuttgarcie

Shira Ben Uriel, Over My Dead Body, chor. Odelya Kuperberg, Izrael

Studiowała taniec w Hajfie i współpracowała z izraelskimi zespołami jako freelancer, obecnie  tańczy w Vertigo Dance Company i udziela lekcji pilatesu.

Iga Szczepańska, Przepływ, Polska

Studentka Zakładu Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, swoje prace pokazywała w ramach ogólnopolskich festiwali i konkursów.

Elvan Tekin, To Be a Fish in a Raki Bottle, Turcja

Studiuje choreografię w Berlinie, w swoim języku ruchowym przeciwstawia doświadczenia tańca kurdyjskiemu wychowaniu w Turcji.

***

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest to konkurs na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet). Konkurs skierowany jest do artystów tancerzy i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Mogą w nim uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet) o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowani tancerze.

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close