Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 3

Zdjęcie: Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 3

14. Gdański Festiwal Tańca: Pokazy „Solo Dance Contest”

Klub Żak ma zaprasza na pokazy konkursowe Solo Dance Contest, odbywającego się w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez cztery dni będą się odbywały pokazy spektakli zaproszonych artystów, a piątego dnia wystąpią finaliści wybrani przez międzynarodowe jury. W skład jury wchodzą: Katie Duck (tancerka aktywna na europejskich i amerykańskich scenach od prawie 50 lat), Konrad Kurowski (menedżer i koordynator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca i Aerowaves), Erez Zohar (izraelski tancerz i choreograf). Oprócz jurorów swoją nagrodę przyzna też zgromadzona publiczność. Pula wszystkich nagród wynosi 6 tys. euro.

Wersja do druku

Udostępnij

Program trzeciego dnia pokazów konkursowych:

Angele Villanueva Jara, Oczekiwania
Emilie Joneau, Pardon!
Tejaswini Loundo, MūlSākhya
Megan Mazarick, Old Swan
Julia Buczynska, Take Your Time
Ian Garside, Sorites

Angela Villanueva JaraOczekiwania, Polska/ premiera

Ukończyła gdańską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową i zdobyła tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce 2022, obecnie jest stażystką w Kibbutz Contemporary Dance Company.

Emilie Joneau, Pardon!, Francja

Nagradzana choreografka i tancerka Opus Dance Company, po paryskich uczelniach. Jej najciekawszym wyzwaniem było stworzenie flashmoba na 130 tancerzy dla firmy Mercedes-Benz.

Tejaswini Loundo, MūlSākhya, Indie/premiera

Pochodzi z Goa, w Indiach, gdzie studiowała taniec kathak i sztuki ruchu. Została stypendystką EurAsia Dance Network i ukończyła studia taneczne w Mediolanie.

Megan Mazarick, Old Swan, USA

Uczy tańca na Georgian Court University w USA, a jej prace były pokazywane na całym świeci od Meksyku po Australię.

Ian Garside, Sorites, Wielka Brytania

Ukończył belgijską P.A.R.T.S., występował w legendarnym już Teatrze DV8 i szanghajskim Punchdrunk. Jego pasją jest pedagogika tańca.

Julia Buczynska, Take Your Time, Polska/ premiera

Absolwentka gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Obecnie studiuje architekturę wnętrz i tańczy w Chopin University Dance Company w Warszawie.

***

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest to konkurs na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet). Konkurs skierowany jest do artystów tancerzy i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Mogą w nim uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet) o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowani tancerze.

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close