Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 4

Zdjęcie: Gdańsk/14. Gdański Festiwal Tańca – odsłona wrześniowa: Pokazy „Solo Dance Contest” – dzień 4

14. Gdański Festiwal Tańca: Pokazy „Solo Dance Contest”

Klub Żak ma zaprasza na pokazy konkursowe Solo Dance Contest, odbywającego się w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez cztery dni będą się odbywały pokazy spektakli zaproszonych artystów, a piątego dnia wystąpią finaliści wybrani przez międzynarodowe jury. W skład jury wchodzą: Katie Duck (tancerka aktywna na europejskich i amerykańskich scenach od prawie 50 lat), Konrad Kurowski (menedżer i koordynator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca i Aerowaves), Erez Zohar (izraelski tancerz i choreograf). Oprócz jurorów swoją nagrodę przyzna też zgromadzona publiczność. Pula wszystkich nagród wynosi 6 tys. euro.

Wersja do druku

Udostępnij

Program czwartego dnia pokazów konkursowych:

Dana Sapir, Point of You
Joanna Brodniak, Untold Manifesto
Zuzanna Strugacz, Have You Eva…? 
Emily Regen, Headwind
Jonathan Breton, l’étranger
Laura Lille, Scrabble 

 Dana Sapir, Point of You, Izrael

Nagradzana choreografka, założycielka Quan Production House, gdzie tworzy projekty multidyscyplinarne, między innymi pokazy i teledyski na Tel Aviv Fashion Week.

Joanna Brodniak, Untold Manifesto, Polska

Tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, krytyczka i pedagog tańca, absolwentka kulturoznawstwa. Untold Manifesto zostało nagrodzone na SoloDuo w Budapeszcie i Warszawskim Konkursie Choreograficznym.

Zuzanna Strugacz, Have You Eva…?, Polska/ premiera

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, absolwentka P.A.R.T.S., występuje z B’cause Dance Company.

Emily Regen, Headwind, Francja

Studiowała technikę Marty Graham, masaż Shiatsu i chińskie sztuki walki, jest menadżerką projektów artystycznych w paryskim Fabrique de la danse.

Jonathan Breton, l’étranger, Francja

Studiował w Paryżu i nowojorskiej szkole Alvina Aileya. Za międzynarodową działalność założonego w 2014 roku Azoth Dance Theatre został odznaczony przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Laura Lille, Scrabble, Francja

Jako stażystka tańczyła w Kibbutz Contemporary Dance Company, współpracowała między innymi z hiszpańskim Elephant in the Black Box.

***

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest to konkurs na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet). Konkurs skierowany jest do artystów tancerzy i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Mogą w nim uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/ contemporary ballet) o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowani tancerze.

***

Strona festiwaluhttps://www.gdanskifestiwaltanca.pl/ 

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Aktualności i relacje z Festiwalu publikowane na Facebooku GdanskiFestiwalTanca.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

inne wydarzenia

powiązane

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close