Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Wieczór z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową

Zdjęcie: Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Wieczór z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówy-Sobczak w Gdańsku. Fotografia: Dawid Linkowski

W ramach majowego Weekendu z tańcem współczesnym Klub ŻAK udostępni scenę artystom z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku i grupom projektowym związanym z Sopockim Teatrem Tańca oraz Zakładem Kulturalnym. Będzie to okazja, żeby zobaczyć efekty ich pracy i podejrzeć proces twórczy. Majowy weekend z tańcem współczesnym w Klubie ŻAK odbędzie się w ramach 15. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę zaprezentowane zostaną etiudy konkursowe i dyplomowe w wykonaniu uczniów gdańskiej szkoły baletowej. Widzowie zobaczą różnorodne choreografie jej pedagogów i być może poznają przyszłe gwiazdy polskiego tańca.

Wieczór z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku to pokaz etiud choreograficznych w technice szeroko pojętego tańca współczesnego.
Uczniowie szkoły zaprezentują się w układach zbiorowych oraz mniejszych formach jak solówki i duety. Podczas wieczoru widzowie będą mogli zobaczyć klasy V, VI, VII, VIII oraz IX, a więc świeżo upieczonych absolwentów. Choreografie przygotowują: Sławomir Gidel, Artur Grabarczyk, Magdalena Laudańska, Anna Mielczewska, Andrzej Morawiec oraz niektórzy uczniowie szkoły.

Czas trwania: 60 minut

Wstęp płatny

Organizator: Klub ŻAK

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Klubu Żak, dotacji Miasta Gdańska. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Klub ŻAK, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close