Gdańsk: Agata Gregorkiewicz „Architektura ciała” – cykl warsztatów

Zdjęcie: Gdańsk: Agata Gregorkiewicz „Architektura ciała” – cykl warsztatów

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Archipelag Kultury Stacja Orunia zaprasza na cykl warsztatów Architektura ciała, które poprowadzi Agata Gregorkiewicz. Każde zajęcia będą dotyczyły innego zakresu tematycznego. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla tancerzy zaawansowanych, jak i dla osób początkujących.

Koszt: za całość 250 zł.

Pojedynczy warsztat: 75 zł. Godz: 12:00- 16:00.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów gdy nie uzbiera się grupa min. 5 osób.

Zgłoszenia: osobiście – biuro GAK – Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9 (Gdańsk) lub telefonicznie: 58 306 66 76, 58 886 139 657.

Architektura i choreografia mają wiele punktów stycznych: kształty, poziomy, objętości, kierunki, granice, linie, gesty i ornamenty. Próba odnalezienia wszystkich tych elementów we własnym ciele oraz wewnątrz ruchu stanie się tematem przewodnim warsztatów ARCHITEKTURA CIAŁA. Jak poprzez własną praktykę ruchową i improwizację znaleźć materiał, który wykorzystać będzie można w warunkach scenicznych? Jak świadomie oddzielić albo połączyć, to co nami porusza od tego jak się poruszamy? Pytania te będą punktem wyjścia każdego spotkania. Po indywidualnej eksploracji ruchowej i pracy nad świadomością ciała, uczestnicy przejdą do części kreacyjnej warsztatu. Solo, w parach i w grupie będą tworzyć małe etiudy. Uruchomią swoje ciała oraz poznają podstawowe czynniki kompozycji choreograficznej.

Terminy i tematy:

Architektura ciała – o kinesferze, poziomach, jakościach ruchu i action words (5 grudnia 2015),

Architektura ciał – o kształtach, granicach, komunikacji i współpracy ciał (19 grudnia 2015),

Miejsca i podróże przestrzenne – o przestrzeni, obiektach , podróżowaniu i mapowianiu (23 stycznia 2016);

Ciało graniczne– o granicach, ograniczeniach i potencjałach ruchowych z tego płynących (30 stycznia 2016).

Agata Gregorkiewicz – absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu metodą Benesha. Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce (Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu, Festiwal Cyrkulacje – Wrocławski Festiwal Ruchu, warsztaty Dada Hub prowadzone przez  założycieli i współpracowników Teatru Dada von Bzdülöw, Studio Matejka we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Zawirowania) i we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic w Paryżu). Jest adeptką podyplomowego szkolenia tańca o charakterze terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Aktualnie uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Gdańsk Orunia: Stacja Orunia, Dworek Artura/GAK, ul. Dworcowa 9, w godz. 12.00-16.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close