Gdańsk: Agata Gregorkiewicz „Orações”

Zdjęcie: Gdańsk: Agata Gregorkiewicz „Orações”

Pomorski Inkubator Kultury zaprasza na spektakl Orações.

Wersja do druku

Udostępnij

„Orações” w języku portugalskim znaczy „modlitwy”. W wielu tradycjach, religiach i kulturach spotkanie z Bogiem i duchowością odbywa się poprzez ciało. To ono jest głównym kanałem dzięki któremu ludzie szukają kontaktu z siłą wyższą. Modląc się, układają ciało w konkretnych pozycjach, wykonują gesty i wypowiadają znaczące słowa. Wszystko po to aby wejść w specyficzny stan i połączyć się ze swoją duchowością.

Temat duchowości i ciała nurtuje mnie od dłuższego czasu. Podczas pracy nad projektem będę starała się odpowiedzieć za pomocą tańca, gestu i ruchu na pytania: W jaki sposób kontaktujemy się z własną duchowością w obrębie tradycji judo-chrześcijańskiej, a jak odbywa się to w innych kręgach kulturowych? Co musi się zadziać abyśmy mogli wejść w kontakt z duchem poprzez ciało? Co robimy a czego nie robimy aby móc wejść w konkretny stan? Jakie znaczenie ma w tym wszystkim muzyka, pieśni i wypowiadane słowa – tytułowe „orações”?

Orações autorstwa i w wykonaniu trójmiejskiej tancerki i nauczycielki tańca Agaty Gregorkiewicz będzie ruchową wariacją na temat duchowości, która wyraża się poprzez ciało.

Wstęp wolny

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego, w ramach współpracy w Pomorskim Inkubatorze Kultury.
PIK to projekt pilotażowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, sponsor strategiczny: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Gdańsk: Pomorski Inkubator Kultury, ul. Słowackiego 21

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close