Gdańsk: Amareya – warsztat „amanda science” z Amandą K. Miller i pokaz powarsztatowy „Hiraeth”

Zdjęcie: Gdańsk: Amareya – warsztat „amanda science” z Amandą K. Miller i pokaz powarsztatowy „Hiraeth”

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska dla Ciało/Umysł 2018, Hygin Delimat

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya w dniach 26-30 marca zaprasza na warsztat improwizacji i choreografii z Amandą K. Miller – tancerką i choreografką, byłą dyrektorką artystyczną Pretty Ugly Dance Company, Ballett Freiburg/Pretty Ugly i tancerką/choreografką Ballett Frankfurt prowadzonego przez Williama Forsythe’a. Warsztat jest otwarty dla wszystkich osób (zarówno tancerzy, jak i osób niezwiązanych na co dzień z tańcem) zainteresowanych procesem nielinearnego dialogu opartego na myśleniu intuicyjnym, podejmowaniu ryzyka, umiejętności wzajemnego rezonowania, wsłuchiwania się w przestrzeń obecną w muzyce, poszukiwania nowego postrzegania przestrzeni scenicznej, a także bardziej efektywnego komunikowania się między sobą i widownią.

Amanda K. Miller wykorzystuje podczas warsztatu m.in. 9-punktowy system Rudolfa Labana, różnorodne techniki tańca współczesnego i elementy baletu klasycznego wypracowane przez lata doświadczeń tanecznych, choreograficznych i interdyscyplinarnych. System Labana stosuje jako zasadę organizującą w tworzeniu spektakli z udziałem 35 wykonawców, ale i z udziałem tylko jednego wykonawcy. Posługuje się nim w pracy z tancerzami, muzykami, artystami wizualnymi, mnichami, dziećmi. Podczas warsztatu wykorzystywane będą również takie narzędzia, jak wykresy matematyczne, improwizacje strukturalne i partytury graficzne (ang. graphic scores). Warsztat zostanie podsumowany pokazem zatytułowanym Hiraeth* otwartym dla widowni.

Amanda K. Miller o swojej praktyce:

To przełamywanie nawyków; tworzenie przestrzeni wolności i odkrywanie nowych sposobów myślenia i nowego słownictwa. To stawanie się przezroczystym dla samych siebie i innych poprzez ciało. Komunikacja staje się łatwiejsza, pozbawiona lęku i bardziej autentyczna. Czysta ekspresja. /www.amandakmiller.com.

*Hiraeth – nieprzetłumaczalne walijskie słowo oznaczające uczucie tęsknoty za domem albo powrót myślami do konkretnego okresu z życia, połączone z rodzajem nostalgii i żałoby po utraconych fragmentach naszej ścieżki.

Szczegółowy harmonogram:

26-30 marca 2019 roku 

26.03 (wtorek): godz. 18.00-21.00

28.03 (czwartek): godz. 18.00-21.00

29.03 (piątek): godz. 18.00-21.00

30.03 (sobota): godz. 10.00-14.00

godz. 15.00 – Hiraeth – pokaz powarsztatowy otwarty dla widowni (wstęp wolny)

Koszt: normalny: 240 zł (za 4 dni), zniżkowy (dla stałych uczestników Amareya_LAB): 180 zł (za 4 dni)

Miejsce: Nowa Synagoga, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Partyzantów 7

Zgłoszenia: amareya.theatre@gmail.com lub telefonicznie pod numerem +48 605228391

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk-Wrzeszcz, Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close