Gdańsk: „Amareya_LAB vol. 1” – Laboratorium ciała i ruchu z Teatrem Amareya

Zdjęcie: Gdańsk: „Amareya_LAB vol. 1” – Laboratorium ciała i ruchu z Teatrem Amareya

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya zaprasza do udziału w cyklicznych warsztatach. W ostatnim czasie zespół ten prezentował swoje spektakle i prowadził warsztaty m.in. na Grenlandii, w Japonii, Rosji, Francji, Norwegii, Izraelu. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poruszyć swoje ciało i wyobraźnię w inspirującej przestrzeni gdańskiej Synagogi i uruchomić swoją kreatywność.

Warsztat skierowany jest do osób w każdym wieku, które pragną rozwijać swoje umiejętności ruchowe i performatywne i nie boją się otwarcia umysłu na nowe doświadczenia.  Ma na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi narzędziami pracy twórczej charakterystycznej dla teatru fizycznego. Uczestnicy będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała – jego energii i wewnętrznego potencjału oraz nad umiejętnością kreowania intensywnej obecności scenicznej. Podczas warsztatu uczestnicy poznają m.in. narzędzia improwizacji wywodzące się z tańca butoh, teatru fizycznego i tańca współczesnego, które ukierunkowane są na odkrywanie i własnej kreatywności oraz doświadczenie relacji zachodzących między ciałem i otaczającą je przestrzenią. Improwizacja, która stanowi sedno warsztatu Amareya, jest narzędziem pomagającym uwolnić ekspresję, a także metodą redefinicji koncepcji ciała, człowieka, przestrzeni wokół nas. Każdy dzień warsztatu podsumuje sesja relaksacyjna z elementami masażu i relaksacyjnych technik psychosomatycznych.

Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak

Koszt warsztatów: 80,- (ulgowy); 90,- (normalny)
Zgłoszenia: amareya@teatramareya.pl lub telefonicznie pod numerem +48 605 228 391
Więcej o zespole: www.teatramareya.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Synagoga Nowa, ul. Partyzantów 7.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close