Gdańsk: Anna Haracz „Anatomia Świadomości i Kontakt Improwizacja” – warsztat

Zdjęcie: Gdańsk: Anna Haracz „Anatomia Świadomości i Kontakt Improwizacja” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Haracz zaprasza na kolejny jednodniowy warsztat Anatomia świadomości i Kontakt improwizacja z cyklu comiesięcznych warsztatów prowadzonych przez Teatr KINO VARIATINO.

Koszt: 75 zł, 60 zł – dla regularnych uczestników warsztatów.

Kontakt: tel. 502298770, anaha@wp.pl

Warsztat 13 września 2014 roku:

W planie: 11.00-15.00 – warsztaty, 15.15-17.00 – jam (po zajęciach można będzie sprawdzać, wksplorować i pogłębiać zdobytą wiedzę w jamie, który jest formą swobodnego spotkania w tańcu ze sobą lub innymi uczestnikami). Cena warsztatu: 50 zł, cena jamu: 10 zł (dla uczestników warsztatu: 5 zł). Można wziąć udział tylko w warsztacie lub tylko w jamie.

Improwizacja kontaktowa jest rodzajem tańca, improwizacją taneczną. W punktach kontaktu fizycznego rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizacje. Jest jedną z lepiej znanych i chyba najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego. CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych. Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest podłoga? Co pozwala poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia uczestnicy odkryją, jak wchodzić w taniec. Skupią się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej słuchać i czytać ciało partnera.

Warsztat Anatomii świadomości opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Ma na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi, bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele. Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z kórymi Anna Haracz zapoznała się, biorąc udział w GaGa Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (GaGa – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Uczestnicy pracować będą nad wybranymii elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń, by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.

Więcej: http://www.kinovariatino.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Gdańsk-Morena: Pro Active Fitness, ul. Marusarzówny 2/6. Warsztat potrwa do 15.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close