Gdańsk: Anna Steller „Przemieszczenie” – performans

Zdjęcie: Gdańsk: Anna Steller „Przemieszczenie” – performans

Projekt: Maciej Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Steller, performerka i tancerka, zaprezentuje premierowy performans pt. Przemieszczenie. Towarzyszyć jej będzie artysta wizualny i muzyk Adam Witkowski. „Przemieszczenie” według definicji antropologa kultury Richarda Schechnera to proces, w którym wkracza się w jakieś przeżycie, jest się przez nie „poruszonym” lub „tkniętym”, a potem zostaje się porzuconym w okolicach tego samego miejsca, w którym się zaczęło. W performensie artystka odniesie się do wydarzeń ze swojej przeszłości, a także stanów z teraźniejszości, próbując zmierzyć się z nimi z innej perspektywy, po to aby doznać owego stanu uniesienia, balansować na skraju tego co prawdziwe i udawane, być w transie i jednocześnie być sobą, zjednoczyć się z widownią lub dostarczyć jej rozrywki.

premiera 3.11.2012 CSW ŁAŻNIA Gdańsk

koncept, wykonanie: Anna Steller

muzyka: Adam Witkowski

kostium: Julia Porańska

video: Maciek Salamon

bilety 10/15 zł

Performens powstał dzięki Stypendium z budżetu MKiDN oraz Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close