Gdańsk: Aurora Lubos – performans „AKTY”

Zdjęcie: Gdańsk: Aurora Lubos – performans „AKTY”

Fot. z archiwum Festiwalu Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

 Performans AKTY powstał w oparciu o prawdziwe historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie, jest moją odpowiedzią na przeczytane listy, rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy, inspirowaną warsztatami artystycznymi przeprowadzonymi w ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy, czyli najczęściej kobietom i dzieciom.

Miałam możność poznać ich emocjonalność, delikatność i siłę.

Nie chcę wyrażać swojej opinii, chcę moimi działaniami pozwolić mówić tym, którzy nie są w stanie krzyczeć w swojej obronie, w ogóle głosu nie mają.

A chcieliby powiedzieć o swoim zapętleniu, o niemocy, pragnieniu ciszy. Składają się na to kolejne akty – fragmenty tekstów, wyjścia, zanikanie, obrazy .

To nie ja mówię:

„Jest mi wstyd, że tak jest… Jest mi wstyd przed rodziną, dziećmi, znajomymi, ludźmi w pracy, nawet obcymi, przechodniami, kupującymi obok mnie w sklepie… Te siniaki na twarzy, rękach, podrapana szyja, zachrypnięty głos, łyse placki na głowie, zapuchnięte oczy, rozkojarzenie, braki w pamięci…

Jest mi wstyd – za siebie, że nic nie robię, albo prawie nic, aby to przerwać, za niego, że to robi…”

pomysł, wykonanie , video: Aurora Lubos

muzyka: Paweł Baranek „Gwiazdy” z repertuaru Motion Trio i w wykonaniu Motion Trio

TRAILER

Projekt jest zrealizowany dzięki Stypendium Kulturalnemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Gdańsk: Wydział Grafiki ASP, Dom Angielski/prac 104,ul. Chlebnicka 13/16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close