Gdańsk/Biblioteka Tańca/ Projekt „Taniec się czyta” III – Anna Steller „Przemieszczenie”

Zdjęcie: Gdańsk/Biblioteka Tańca/ Projekt „Taniec się czyta” III – Anna Steller „Przemieszczenie”

Fot. Kfir Bolotin.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz w ramach III odsłony projektu edukacyjnego Taniec się czyta Biblioteki Tańca i Teatru Dada von Bzdülöw. Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzui Magdalena Hajdysz.

O spektaklu Przemieszczenie:
Anna Steller, performerka i tancerka, zaprezentuje performans Przemieszczenie. Towarzyszyć jej będzie artysta wizualny i muzyk Adam Witkowski. Przemieszczenie według definicji antropologa kultury Richarda Schechnera to proces, w którym wkracza się w jakieś przeżycie, jest się przez nie „poruszonym” lub „tkniętym”, a potem zostaje się porzuconym w okolicach tego samego miejsca, w którym się zaczęło. W performansie artystka odniesie się do wydarzeń ze swojej przeszłości, a także stanów z teraźniejszości, próbując zmierzyć się z nimi z innej perspektywy, po to aby doznać owego stanu uniesienia, balansować na skraju tego co prawdziwe i udawane, być w transie i jednocześnie być sobą, zjednoczyć się z widownią lub dostarczyć jej rozrywki.

premiera 3.11.2012 CSW ŁAŹNIA Gdańsk
koncept, wykonanie: Anna Steller
muzyka: Adam Witkowski
kostium: Julia Porańska
video: Maciek Salamon

Performans powstał dzięki stypendium z budżetu MKiDN oraz stypendium kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska.

Z recenzji:

„[…] Przemieszczenie zobaczyć warto. Dlaczego? Bo tak mało artystów decyduje się na przekroczenie granicy racjonalnej komunikacji z widzem. Bo brakuje sztuki, która przestanie wzruszać w konwencjonalnym znaczeniu. Bez wielkich scenografii, oklasków i dialogów. I w końcu dlatego, że obok Przemieszczenia nie można przejść obojętnie.”
Natalia Ziemblewicz, „cdn” serwis internetowy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, ul. Grunwaldzka 44

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close