Gdańsk/Biblioteka Tańca: Warsztaty „Flying Low & Passing Through” – prowadzenie: Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Gdańsk/Biblioteka Tańca: Warsztaty „Flying Low & Passing Through” – prowadzenie: Małgorzata Haduch

Fot. Amira Bocheńska.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 28-30 marca Biblioteka Tańca Biblioteka Tańca i DIITA zapraszają na pierwszy w Trójmieście warsztat Flying Low & Passing Through. Technika tańca oraz improwizacji wg zasad Davida Zambrano.

„Flying Low is like ying close to the ground, taking your centre ying to the ground. I had to gure out how to go up and down, without crawling on my knees”.

Czym jest Flying Low i Passing Through?

Metoda Flying Low & Passing Through to metoda stworzona głównie z myślą o tancerzach tańca współczesnego pozwalająca na poszerzenie swoich możliwości oraz jako sposób tworzenia choreografii. Zambrano, twórca tej metody, rozumiał ruch jako praktykę umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie życiowego doświadczenia do spontanicznej ekspresji w każdym momencie. Jego filozofia ruchu ma wpływ nie tylko na fizyczny aspekty, ale także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Technika ta składa się z dwóch części. Flying Low technika (floorwork) wykorzystuje intensywną pracę „wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą, skupiając się na pracy i sile stóp; inne elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do uruchamiania swojego ciała. Natomiast Passing Through Przechodząc przez… to grupowa  kompozycja i improwizacja; słowa-klucze to przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektorie, ścieżki, kohezja/ekspansja oraz muzykalność ciała. Praca zespołowa jest naprzemienna z pracą solo.

Małgorzata Haduch, tancerka/choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004); jako jedyna Polka, brała udział w międzynarodowym projekcie Davida Zambrano, znanym jako 50 days Costa Rica (2010). W swojej pracy Malgorzata Haduch skupia się na zagadnieniu muzykalności ciała oraz wykorzystuje free jazzową i swobodnie improwizowaną muzykę do zgłębiania tego języka ruchu.

 

Więcej informacji znajdziecie na:

www.freethedance.blogspot.com

http://www.davidzambrano.org

 

Przy zgłoszeniach na warsztat wymagane jest krótkie opisanie swojego doświadczenia z tańcem. Preferowane będzie doświadczenie z tańcem współczesnym, ale nie jest to warunek uczestniczenia w warsztacie.

 

Godziny:

piątek:19.00-22.00
sobota:11.00-18.00
niedziela:11.00-17.00

Koszt:
przy wpłacie do 14 marca= 250zł
po 14 marca = 300zł

Rezerwacja odbywa się poprzez wpłatę na konto zaliczki w wysokości 150 zł do 14 marca i 200 zł po 14 marca.

Stowarzyszenie „Teatr Dada Von Bzdülöw”

ul. Grunwaldzka 44
80-241 Gdańsk
Credit Agricole: 16194010763059080500000000

Zapisy & Informacje o warsztacie:

Email: danceisintheair@gmail.com

Maria Muskat 782 148 813

Katarzyna Bazylczyk  500 223 593

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk: Biblioteka Tańca,ul. Grunwaldzka 44

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close