Gdańsk: „Ciało i przestrzeń” – warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

Zdjęcie: Gdańsk: „Ciało i przestrzeń” – warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

Na zdjęciu Yuko Kawamoto w spektaklu Amareya Theatre & Guests „Kantor_Tropy: COLLAGE” . Fot. Paweł Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak i Teatr Amareya zapraszają do udziału w warsztatach tańca butoh Ciało i przestrzeń, które poprowadzi japońska artystka Yuko Kawamoto. Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią nie tylko tytułowe znaczenie ciała i przestrzeci w butoh, ale także dowiedzą się jak istotne jest pojęcie „ma”, czyli pustej przestrzeni. Jego znaczenie uczestnicy poznają poprzez ruch ciała i poznawanie otaczającej ich przestrzeni.

Na warsztaty złożą się podstawowy trening ruchowy, związek pomiędzy ciałem i przestrzenią, odkrywanie, gdzie i jak rozpoczyna się w ciele ruch.

Yuko Kawamoto – tancerka, choreografka. Od 1991 roku praktykuje butoh (linia Hijikaty Tatsumiego), a jej głównym nauczycielem był Yukio Waguri. W latach 1991-1999 członkini zespołu Yukio Waguri + Kohzensha, w 2000 roku założyła własny zespół Shinonome Butoh. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Od 2005 roku współpracuje z Teatrem Amareya z Gdańska – współtworzyła m.in spektakl Kantor_Tropy: COLLAGE, który w 2016 roku zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu „Gazety Świętojańskiej”.

Bilety:

Karnet Karta Tancerza: 70 zł

Karnet normalny: 80 zł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Gdańsk: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197, w godz. 15.00-18.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close