Gdańsk: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz i Aleksandra Konieczna – lekcje otwarte wokół spektaklu „KONSTELACJE”

Zdjęcie: Gdańsk: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz i Aleksandra Konieczna – lekcje otwarte wokół spektaklu „KONSTELACJE”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Tancerki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz i Aleksandra Konieczna zapraszają na serię trzech warsztatów, których punktem wyjścia jest praca nad materiałem choreograficznym powstającego spektaklu KONSTELACJE. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych ruchem i procesem twórczym.

Lekcje otwarte to seria trzech warsztatów-laboratoriów, których punktem wyjścia jest praca nad materiałem choreograficznym spektaklu KONSTELACJE (premiera odbędzie się 25 listopada 2018 w Gdańskim Klubie ŻAK, kolejny pokaz 2 grudnia także w Klubie Żak). Zajęcia poprowadzą twórczynie spektaklu Dana Chmielewska, Aleksandra Konieczna, Agata Gregorkiewicz. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych ruchem i procesem twórczym. Celem tych spotkań jest również rozwój trójmiejskiego środowiska tanecznego i stworzenie platformy dla artystycznej wymiany między artystami i widzami.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie Klubu Żak w dniu zajęć (kasa czynna od g.15.00). Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

Więcej informacji na: www.gdanskifestiwaltanca.pl

Link do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/2497484283811234/

Dana Chmielewska – tancerka, choreografka, performerka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Kursu Choreografii eksperymentalnej przy Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Alternatywnej Akademii Tańca Starego Browaru w Poznaniu. Połowa performerskiego super-duo Poly&Ester.

Agata Gregorkiewicz – tancerka, absolwentka paryskiego Université Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu notacji Benesha w paryskim konserwatorium (CNSMDP). Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej w warszawskim Centrum w Ruchu. Współautorka spektaklu SerdUCHA – projektu tanecznego z osobami niesłyszącymi realizowanego w ramach Sceny Otwartej w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Tarnowie. W 2017 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na realizację projektu tanecznego w przestrzeni miejskiej Parku Oruńskiego Ogród Braci Kerlów. Współtwórczyni performansu Ciało Botaniczne, prezentowanego w ramach Festivalu All About Freedom. Autorka inicjatywy Rusz Duszę, w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi, jak też z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie.

Aleksandra Konieczna – tancerka i instruktorka tańca współczesnego, jazzu, modern jazzu, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. W latach 2009-2013 przebywała we Francji, gdzie uczęszczała na regularne zajęcia do szkół tanecznych w Paryżu z międzynarodowymi instruktorami, co zaowocowało współpracą z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach tanecznych. Po powrocie do kraju wznowiła współpracę z trójmiejskimi szkołami tańca jako instruktorka tańca i improwizacji ruchowej. Okazjonalnie współpracuje również z tancerzami trójmiejskiej sceny tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale również dla osób ogólnie zainteresowanych pracą z ciałem i ruchem, jak np. aktorzy, seniorzy, mamy z dziećmi.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close