Gdańsk: Dana Chmielewska, Aniela Kokosza „Wychylenie” – performans

Zdjęcie: Gdańsk: Dana Chmielewska, Aniela Kokosza „Wychylenie” – performans

Fot. Przemysław Sroka

Wersja do druku

Udostępnij

LUKS SFERA w Gdańsku zaprasza na premierę performansu Dany Chmielewskiej i Anieli Kokoszy Wychylenie.

O spektaklu:

Wyjście poza pion. Trwanie i działanie pomiędzy płaszczyznami. Wychylenie do upadku to przestrzeń wychodzenia poza określony bądź zastany porządek.
Mimowolna bądź świadoma próba podjęcia ryzyka. Krótka chwila wolności, której nieuniknione zakończenie ściśle określa spotkanie z materią.
Ciało nachylone, ciało poza, ciało pomiędzy.

choreografia i wykonanie: Dana Chmielewska & Aniela Kokosza

Projekt zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

bilety: 10zł

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystkami.

Dana Chmielewska – absolwentka Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku, Tańca (Dance And Body Studies) w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Kursu choreografii eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. 1/2 performerskiego super-duo Poly&Ester. Działa na pograniczu choreografii, performansu i sztuk wizualnych. Brała udział w projektach m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, CSW Łaźnia, Kolonia Artystów, Festiwal Malta.

Aniela Kokosza – tancerka, performerka, dyplomowany pedagog tańca, stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, Fundacji Ciało/Umysł 2017; ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz 2-letni kurs instruktorski o profilu „Taniec współczesny” w Bydgoszczy. Działa na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka. Pracuje ze studentami tańca, prowadzi autorskie zajęcia taneczne z dziećmi, realizuje projekty edukacyjne. Współpracowała m.in. z: Kayą Kołodziejczyk, Isabelle Schad, Małgorzatą Haduch, Agnieszką Noster, Henrikiem Kaalundem, a także takimi instytucjami, jak CSW Zamek Ujazdowski, Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close