Gdańsk: Dana Chmielewska „Choreo-lab. Narzędzia choreograficzne i improwizacja” – warsztaty

Zdjęcie: Gdańsk: Dana Chmielewska „Choreo-lab. Narzędzia choreograficzne i improwizacja” – warsztaty

fot. M. Keuper, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Wszystkich, którzy interesują się choreografią i improwizacją w ruchu Dana Chmielewska zaprasza na trzygodzinny warsztat. Jak zapowiada artystka, warsztat będzie radykalnie inkluzywny – zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży (w osobnych grupach), dla profesjonalistów (ruchowców, aktorów, performerów) i osób, które po prostu mają ochotę się poruszać.

Prowadząca o warsztacie:

Będziemy sporo się ruszać i sporo na siebie patrzeć – ucząc się od siebie poprzez obserwację i wspólną praktykę.

Będziemy poznawać i praktykować podstawowe parametry ruchu ciała w przestrzeni, poszukiwać zasad kompozycji i poznawać swoje umiejętności improwizowania.

Choreografia rozumiana tu jest jako sposób zarządzania zasobami – swojego ciała, ruchu i tego, co jest wokół. Improwizacja to umiejętność działania tu i teraz. Wszystko okrasimy otwartym, niehierarchicznym charakterem współczesnej, eksperymentalnej choreografii, będziemy dużo tworzyć, a przyświecać nam będzie zasada – DANCE YOUR A** OFFWYTRZĘŚ SWÓJ TYŁ** – ale o tym dowiecie się, gdy przyjdziecie.

Godziny warsztatów:

10.00-13.00 dorośli
16.00-19.00 młodzież

Koszt: do 6 marca early bird 70 zł, po tym terminie 90 zł

Zapisy: biuro.zakladkulturalny@gmail.com

Miejsce: Zakład Kulturalny, Al. Rzeczypospolitej 8, Gdańsk

Wydarzenie: FB

Dana Chmielewska – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i kierunku Taniec na WSUS w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk, Miasta Gdańsk oraz Dans i Blekinge w Szwecji. Uczestniczka projektów w kraju i za granicą, autorka i współautorka choreografii, nauczycielka improwizacji i ruchu. Swoje prace prezentowała w Polsce oraz, m.in. w Berlinie, Karlskronie i Barcelonie. Pracuje z tańcem, performansem i w obszarach spotkania ruchu i sztuk wizualnych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Gdańsk: Zakład Kulturalny, Al. Rzeczypospolitej 8

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close