Gdańsk „Dialog o tańcu/interakcyjnie”: „Ciało w tańcu i teatrze tańca” – Anna Haracz

Zdjęcie: Gdańsk „Dialog o tańcu/interakcyjnie”: „Ciało w tańcu i teatrze tańca” – Anna Haracz

Na zdjęciu: Anna Haracz w spektaklu Ciche ciało.

Wersja do druku

Udostępnij

Dialog o tańcu/interakcyjnie to cykl wykładów/mini warsztatów/wykładów performatywnych/dyskusji na temat sztuki tańca. Punktem wyjścia do pracy nad projektem było założenie ponad rok temu wortalu skupiającego się na tematyce tańca (http://dialogotancu.com.pl/), ujętego w formę dialogu jako przestrzeń dyskursu dla wszystkich, dla których polski taniec artystyczny stanowi ważną część życia. Kolejnym krokiem jest projekt, który połączy teorię z praktyką. W jego ramach odbędą się wykłady na temat różnych nurtów w teatrze tańca wraz z towarzyszącymi projekcjami wideo reprezentujących je spektakli. Ukazane zostaną różnice pomiędzy poszczególnymi stylami, technikami, estetykami i koncepcjami.

 Ciało w tańcu i teatrze tańca

 

Pierwszym tematem podjętym w ramach spotkań będzie ciało jako źródło ruchu, tańca, emocji, myśli, kreatywności, itd. Jaką rolę przyjmowało ciało tancerza poprzez wieki? Jak było traktowane i postrzegane? Czy było twórcze czy odtwórcze? Szanowane czy trenowane? Pytań jest wiele… Będzie można posłuchać, pooglądać, poruszać się, pytać i dyskutować.

Spotkanie poprowadzi Anna Haracz  – tancerka, choreograf, twórczyni Teatru Kino Variatino oraz nauczycielka jogi i medytacji wraz tancerką Teatru KV Daną Chmielewską.

Wstęp: 10 zł lub datek

Do współpracy zaproszeni zostali  dwaj partnerzy: Galeria Pionova z Gdańska –  miejsce o bogatym programie wystawienniczym i ofercie, której trzon stanowią wybitni twórcy z całej Polski; swoją ofertę chcą poszerzyć o kolejną platformę kulturalną, jaką jest teoria tańca; oraz Fundacja MCKA w Sopocie, która zajmuje się nie tylko promowaniem, ale i przypominaniem jak ważną częścią życia jest tworzenie. Współpraca ma na celu nawiązanie stałej współpracy zespołów i artystów tańca z Fundacją Koko Peli, a także stworzeniem kolejnego punktu na kulturalnej mapie Trójmiasta, który odznacza się ciekawym repertuarem.

www.kinovariatino.pl

www.pionova.net

www.dialogotancu.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Galeria Pionova, ul. Olejarna 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close