Gdańsk/Gdański Festiwal Tańca 2012: „Ślepa dama na salonach” – solo Aleksandry Śliwińskiej (Teatr Amareya)

Zdjęcie: Gdańsk/Gdański Festiwal Tańca 2012: „Ślepa dama na salonach” – solo Aleksandry Śliwińskiej (Teatr Amareya)

Grafika: Małgorzata Wrzodak.

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Śliwińska: Spektakl „Ślepa dama na salonach” to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie – czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności?

 

…Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje…

 

ŚLEPA DAMA NA SALONACH / premiera

Spektakl solowy Aleksandry Śliwińskiej (Teatr Amareya) / Pomysł, choreografia: Aleksandra Śliwińska / Wykonanie: Aleksandra Śliwińska / Muzyka: Agnieszka Kamińska / Konsultacje: Katarzyna Julia Pastuszak, Agnieszka Kamińska / Światła: Teatr Amareya / Kostiumy: Sabina Czupryńska / Premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca / Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z Klubem WINDA (GAK) / Czas trwania: 35 min.

Aleksandra Śliwińska jest tancerką, aktorką, performerką Teatru Amareya (od 2003 r.). Uczyła się pracy z ciałem i ruchem u wielu wybitnych pedagogów, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie tańca butō, technik tańca współczesnego, improwizacji, contact improwizacji, tańca ekspresyjnego, Body Mind Centering. Jest członkiem Stowarzyszenia Amareya Art z którym realizuje wiele projektów społecznych. Poza pracą w teatrze wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, lubi jazdę na rowerze, podróże, ptasie mleczko i koty.

BILETY:

25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Wielodzietnej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)
 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. /  W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close