Gdańsk: Hertz Haus „Her(t)z”

Zdjęcie: Gdańsk: Hertz Haus „Her(t)z”

Plakat: Anna Zglenicka

Wersja do druku

Udostępnij

Hertz Haus proponuje wielowarstwową samoświadomą konfrontację z demontażem definicji człowieka, opartą na przepływie jego emocjonalnej i cielesnej „częstotliwości”. Narracja prowadzona według zmiennego, hipnotycznego rytmu ewoluuje z abstrakcji w coraz bardziej czytelne relacje. Uniwersalny charakter ludzkich przepoczwarzeń gwarantuje intymny, szczery wgląd w ich złożoną naturę opartą zarówno na indywidualnym zrozumieniu siebie jak i odwołaniu do korzeni, domu zanurzonych w kontekście współczesnego świata. Powołany do życia świat przedstawiony domowego ogniska, przy użyciu minimalistycznej scenografii, wypełniony jest ruchem, który bezwiednie zmienia się, odbierając dobiegające zewsząd impulsy. Ta ewolucja jest ciągłym dążeniem do dopasowania się do własnych wyobrażeń siebie jako całości i siebie wobec innych ludzi. Warunkiem zestrojenia wewnętrznego i społecznego jest samoświadomość i czułość na bodźce, niuanse budujące tożsamość i relacje.

 

 

miliony dźwięków historii znaczeń

wędruje tożsamość

bezdzietna bezdomna a może zdomna rozrasta się nabiera masy

rozsiada najpierw ręce pośladki plecy szyja głowa ciężka

ciężki brzuch i cycki

oddziela skórę od kości rozdziela się członkuje wyciąga oko patrzy

naiwny porządek

brak miejsc w przedziale

nie widzi

wędruje

z ramion do ramion

od ściany do ściany

i senne rozmowy postaci fikcyjne podróże męczące

kawa codzienna z mlekiem kobiecym

toczę się

drgam

i tak w kółko

 

 

Choreografia: praca zbiorowa (Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna)

Muzyka: kolaż

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close