Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: „Dancer, „Play (Part 2)”, „Rite” – filmy Dary Friedman

Zdjęcie: Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: „Dancer, „Play (Part 2)”, „Rite” – filmy Dary Friedman

Fot. G. Trzpil

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas sobotniego pokazów w ramach IN OUT FESTIVAL 2018 w CSW Łaźnia w Gdańsku będzie można obejrzeć trzy filmy Dary Friedman. Bogactwo obrazów i wyraźny nacisk na doświadczanie ciała sprawia, że filmy artystki oscylują między momentami intensywnego, przenikliwego katharsis a pogodnymi, wręcz euforycznymi interludiami. W ostatnich latach Friedman coraz częściej eksploruje nabrzmiałe granice między sferą publiczną a prywatną, angażując do tego muzyków, tancerzy, aktorów i inne osoby poznane na castingach i przesłuchaniach. Ta eksperymentalna współpraca ma bezpośrednie przełożenie na wieloletnią praktykę artystki, której prace miały jednocześnie wywoływać empatię i podkopywać fundamenty ścian dzielących widza od tematu, artystę od publiczności, nas samych od innych.

Dancer, 2011, 25 min

Play (Part 2), 2013, 15 min.

Rite, 2014, 4 godz. 10 min

O festiwalu: http://www.inoutfestival.pl

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close