Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: Kinoport/ „Argentyna, Argentyna” – reż. Carlos Saura

Zdjęcie: Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: Kinoport/ „Argentyna, Argentyna” – reż. Carlos Saura

Fot. Søren Meisner

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IN OUT FESTIVAL 2018 CSW Łaźnia w Gdańsku w cyklu Konoport zaprasza na pokaz filmu Carlosa Saury  Argentyna, Argentyna.

Carlos Saura, reżyser niezapomnianych arcydzieł Flamenco, flamenco, Nakarmić kruki czy Carmen, zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.

W Argentynie… pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty stają się dla twórcy fascynującym spektaklem. Bohaterowie poruszają się pośród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Tu nie ma przypadkowego gestu ani fałszywej nutki.

Wrażliwość reżysera pozwala mu wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm. To doskonała alternatywa dla tych, którzy znudzeni są banalnością i powtarzalnością programów w rodzaju Taniec z gwiazdami. Z Argentyny… o tytułowym kraju widzowie dowiedzą się więcej niż z najlepszego przewodnika. Saura dowodzi, że tylko przez zagłębieniem się w kulturę, która ukształtowała naród, można ten naród poznać.

Wstęp wolny.

Reżyseria: Carlos Saura

Scenariusz: Carlos Saura

Obsada: Pedro Aznar, Juan Falú, Marian Farías Gómez, Luciana Jury

Zdjęcia: Félix Monti

Muzyka: Lito Vitale

Kraj produkcji: Argentyna, Francja, Hiszpania

Rok produkcji: 2014

Czas trwania: 85

Tytuł oryginalny: Zonda, folclore argentino

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Gdańsk: CSW Łaźnia - Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close