Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: Kinoport/ „Mr. Gaga” – reż. Tomer Heymann

Zdjęcie: Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: Kinoport/ „Mr. Gaga” – reż. Tomer Heymann

Fot. Søren Meisner

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IN OUT FESTIVAL 2018 CSW Łaźnia w Gdańsku w cyklu Konoport zaprasza na pokaz filmu Mr. GagaTomera Heymanna.Wstęp wolny.

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

Mr. Gaga opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu GaGa, umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin

Tytuł oryginalny: Mr. Gaga
Reżyser: Tomer Heymann
Kraj produkcji: Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia

Rok produkcji: 2015
Czas trwania: 103 min.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:40

Gdańsk: CSW Łaźnia - Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close