Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: „Więcej niż obraz, więcej niż taniec, więcej niż film, czyli 9 wariacji na temat dancefilm” – wykład dr Katarzyny Pastuszak

Zdjęcie: Gdańsk/ IN OUT FESTIVAL 2018: „Więcej niż obraz, więcej niż taniec, więcej niż film, czyli 9 wariacji na temat dancefilm” – wykład dr Katarzyny Pastuszak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IN OUT FESTIVAL 2018 CSW Łaźnia w Gdańsku zaprasza na wykład dr Katarzy Pastuszak poświęcony tematyce filmów tańca. Artystyczny film taneczny jest w Polsce zjawiskiem mało znanym i słabo opisanym. W anglojęzycznym dyskursie naukowym zjawisko to funkcjonuje m. in. pod nazwą dancefilm (termin zaproponowany przez Erin Branningan). Idąc tropem najnowszych badań prowadzonych przez teoretyków gatunku (Telory D. Arendell, Erin Brannigan, Sherril Dodds, Douglas Rosenberg) Pastuszak przybliży hybrydalny charakter gatunku zrodzonego z interakcji dwóch dyscyplin twórczych – filmu i tańca. Zgodnie z podtytułem, wykład będzie składał się z 9 wariacji, a każda z nich rzuci światło na odmienny problem związany ze zjawiskiem, jakim jest dancefilm.

O festiwalu: http://www.inoutfestival.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Gdańsk: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close