Gdańsk: Intensywne warsztaty butoh z TO-EN

Zdjęcie: Gdańsk: Intensywne warsztaty butoh z TO-EN

Fot. Paweł Maciak

Wersja do druku

Udostępnij

 Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na intensywne warsztaty tańca butoh z TO-EN. TO-EN jest tancerką butoh, choreografką, uczennicą słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. TO-EN tworzy kolejne pokolenie nielicznego grona tancerzy butoh na świecie. Rozwija unikalny styl tańca butoh, oparty na Metodzie SU-EN. Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce.

Butoh jest współczesną formą tańca, który narodził się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50-tych XX w. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, taniec butoh wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. Na gruncie europejskim butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z metodą pracy z ciałem w tańcu butoh –  od treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na re-definicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Warsztaty zawierają m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), jak i elementy choreografii, oparte na tzw. „materiach ciała” („body materials”).

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20. roku życia. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, ale warsztaty są wymagające pod względem fizycznym i przeznaczone dla osób sprawnych i zdyscyplinowanych.

Koszt: 320 zł (termin opłat – do 4 maja 2018)

Termin zgłoszeń: 1 maja 2018 (liczba miejsc ograniczona)

Informacje i zapisy: toen@toenbutoh.com

 

Po wypełnieniu zgłoszenia i potwierdzeniu udziału, bilety do odebrania i opłacenia na miejscu, w restauracji Oliwskiego Ratusza Kultury – Tu Można Marzyć (od wtorku do niedzieli, od 10.00 do 22.00).

www.ratuszkultury.pl

Współorganizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, w godz. 10.00-16.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close