Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Teatr ROZBARK „Podziemne słońca” – chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Teatr ROZBARK „Podziemne słońca” – chor. Anna Piotrowska

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, IX edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem „lumière. Teatr ROZBARK pokaże spektakl Podziemne słońce w choreografii Anny Piotrowskiej.Spektakl przeznaczony jest dla widzów 16+. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu, w ramach projektu sezon artystyczny „eferte_ROZBARK 2016”.

Anna Duda (Obserwatorium krytyczne) o spektaklu:

„Spektakl jest próbą zgłębienia motywacji, jakie pozwalają wydobywać się na zewnątrz skrywanym w każdym z nas pokładom energii. […] jest to spektakl doświadczania boskości w nieustannym ruchu i zagłębiania się w świat własnych fantazji, niekiedy bardzo mrocznych i budzących jednocześnie lęk i fascynację. […] W spektaklu pobrzmiewają echa fascynacji śląskim pejzażem, skrywającym bogactwo naturalnych minerałów i źródeł energetycznych. Wyobrażenie o podziemnych potencjałach czy fascynacje przestrzeniami wyrw i pustych, niezagospodarowanych przestrzeni pod powierzchnią, wpłynęły przede wszystkim na próbę stworzenia przestrzeni scenicznej – surowej, zgeometryzowanej, nieco abstrakcyjnej, wyrażonej nie tylko materialnym kształtem scenografii, ale również reżyserią świateł i industrialną oprawą muzyczną.”.

koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Anna Mikuła, Kamil Bończyk, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Kamil Pilarski, Alexey Torgunakov

muzyka: Michał Mackiewicz, Anna Piotrowska

kostiumy: Adam Królikowski

światła: Anna Piotrowska, Paweł Murlik

scenografia: Anna Piotrowska

realizacja: Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło, Maciej Jaguszewski

produkcja: Fundacja Rozwoju Tańca _ eferte, Teatr ROZBARK / Obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz /Polska / 2016

czas trwania: 55 min.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK współorganizator Polskiej Platformy Tańca 2017prowadzi działalność artystyczną, edukacyjną i społeczną. W Teatrze ROZBARK powstały m.in. Volta/Open Field (chor. Andrzej Adamczyk), This is not a love song (chor. Ivgi & Greben), czytANKI PerFORMAtywne, democratic body, Zagubieni w skórze, Podziemne słońca (chor. Anna Piotrowska).

Anna Piotrowska – kierownik artystyczny w Teatrze ROZBARK, laureatka Nagrody Teatralnej Złota Maska (2016) za choreografię. Jest laureatką SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie oraz stypendystką British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Spektakl w choreografii Anny Piotrowskiej toniejestpostawartystycza zdobyłGRAND PRIX XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie oraz nagrodę główną, przyznana przez festiwalową publiczność, III Koszalińskich Dni Monodramu „Debiuty”. Piotrowska jest fundatorką i prezeską Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca, założycielką mufimi, jest pomysłodawczynią i koordynatorką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, SoloDuo Polska, Laboratorium Choreografii, British 4 Polish Dance i inych.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close