Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

Zdjęcie: Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

fot. Joseph Tremblay

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Ziemia w Gdańsku zaprasza matki i nie tylko na warsztat Matki tańczące w Ziemi, który poprowadzi Kasia Wolińska. W oparciu o proste ćwiczenia ruchowe uczestnicy będą pracować nad rozluźnieniem kręgosłupa i bioder, otwarciem splotu słonecznego i zanurzeniem w niezobowiązującej praktyce ruchowej. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

Od organizatorów:

Matki i niematki, noszące na swoich barkach ciężar całego świata, partnerów, dzieci swoje i nieswoje, porzućcie obowiązki, poczucie winy i patriarchat! Chodźcie tańczyć!

Specjalnie dla kobiet i wśród kobiet warsztat matek tańczących w Ziemi proponuje radykalną relaksację, desaturację i hormonalny zastrzyk szczęścia. Bez stresu i nerwów, bez presji, za to do fajnej muzyki. Weźcie wygodne ubrania niekrępujące ruchów i skarpetki.

informacje o zapisach

***

Kasia Wolińska – tancerka i choreografka urodzona w Gdańsku. Ukończyła studia choreograficzne w HZT w Berlinie oraz Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim. Dancewebberka 2015, rezydentka Centro Selva w Peru oraz Zarya AiR w Rosji. W 2016 została wyselekcjonowana jako jedna z uczestniczek do programu Global Practice Sharing w Nowym Jorku (Art Stations Foundation/ Movement Research). Swoje autorskie prace pokazywała m.in. w HAU (Berlin), Judson Church (Nowy Jork), Teatr Studio (Warszawa), Het Veem ( Amsterdam). Jako tancerka i performerka współpracowałą m.in z Agatą Siniarską, Karolem Tymińskim, Rosalind Crisp, Gosią Wdowik, Vincentem Bozek, Ulą Zerek, Tatianą Kamieniecką, itd. Od 2018 prowadzi blog o tańcu i polityce http://www.danceisaweapon.com/
Wiecej informacji:
kasiawolinska.weebly.com/
www.instagram.com/wolinskaxx/?hl=en

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Gdańsk: klub Ziemia, al. Grunwaldzka 76

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close