Gdańsk: Laboratorium Pieśni i goście „Puste noce – pieśni, które już się kończą”

Zdjęcie: Gdańsk: Laboratorium Pieśni i goście „Puste noce – pieśni, które już się kończą”

Fot. Kamila Chomicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Noc pustki po odejściu bliskiej osoby to wieczór przed pogrzebem, gdy bliscy gromadzili się, by po odmówieniu różańca, śpiewać całą noc nad ciałem nieboszczyka. Puste noce to miniatura tego kaszubskiego obrzędu, prezentacja najciekawszych pieśni zilustrowanych cheironomią, ruchem i tańcem. To próba uchwycenia esencji żałoby, przypomnienia ludowych metod oswojenia bólu i strachu łączącego się ze śmiercią. Spektakl powstał w oparciu o badania terenowe wykonawców.

koncept i reżyseria: Alina Jurczyszyn / muzyka tradycyjna w aranżacji Kamili Bigus i Laboratorium Pieśni / śpiew: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Majszyk / choreografia, taniec: Krzysztof Dziwny Gojtowski, Maria Miotk, Katarzyna Wyborska / fragmenty filmu Ze śmiercią na Ty w reż. Eweliny Karczewskiej / 45min.

BILETY: 25 zł / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Dużej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close