Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: „Taniec dla dzieci pod lupą” – panel dyskusyjny

Zdjęcie: Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: „Taniec dla dzieci pod lupą” – panel dyskusyjny

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Małej Platformy Tańca, pierwszej edycji przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności w ramach Polskiej Platformy Tańca, w Teatrze Miniatura odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany Taniec dla dzieci pod lupą. Oś rozmowy będą stanowiły prezentowane podczas Małej Platformy spektakle, jednocześnie otwierając szerszą perspektywę na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki tańca dla dzieci. Uwzględniając aspekty, które mają wpływ na charakter powstających współcześnie spektakli tanecznych dla dzieci, dyskusja będzie próbą odpowiedzi na pytania: w jaki sposób można przybliżyć zarówno treść, jak i formę sztuki tańca młodej widowni; jak dotrzeć do najmłodszych widzów poprzez wybrane strategie artystyczne oraz jak doświadczenie współudziału najmłodszych widzów w spektaklu wpływa na dynamikę zmian artystycznych.

Gośćmi panelu będą twórczynie spektakli prezentowanych w ramach Małej Platformy: Katarzyna Grabińska, Hanna Bylka-Kanecka, Alicja Morawska-Rubczak i Barbara Małecka, oraz Justyna Czarnota-Misztal, pedagożka i inicjatorka projektów teatralnych dla dzieci, i Anna Uzarczyk, psycholog dziecięcy.

***

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Bilety na spektakle dostępne na: teatrminiatura.pl

Więcej na temat spektakli: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/mala-platforma

W razie pytań, prosimy o kontakt mejlowy: mala@polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, Scena Kameralna, al. Grunwaldzka 16, w godz. 16.00-19.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close