Gdańsk/Migrujące historie kobiet: Amareya Theatre & Guests „Nomadka”

Zdjęcie: Gdańsk/Migrujące historie kobiet: Amareya Theatre & Guests „Nomadka”

Prezentacja spektaklu „Nomadka w Pirka Kotan Ainu Cultural Centre Sapporo, 30 listopada-1 grudnia 2017. Fot. Matti Aikio.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polskiej części trasy Migrujące historie kobiet Amareya Theatre & Guests zespół pokaże nową wersję spektaklu Nomadka. W przedstawieniu udział wezmą artystki z ludu Ajnu – Utae Ehara i Tsugumi Matsudaira. Udział kobiet z ludu Ajnu w spektaklu Nomadka jest wynikiem bliskiej współpracy nawiązanej w Sapporo (Japonia) w 2017 przez Amareya Theatre & Guests z メノコモシモシ – Ainu Women’s Association (Menoko Mosmos Sapporo) i Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo).

 

O spektaklu:

Nomadka to interdyscyplinarny projekt performatywny, dotykający problemu przesiedlenia, migracji i dyskryminacji. Jego osnową jest historia Louise Fontaine, Grenlandki, która jako dziecko, wraz z tysiącami innych dzieci, została deportowana do Danii. Nomadka to również symboliczna przestrzeń dla wszystkich szukających swojej zagubionej tożsamości.

W nowych odsłonach pokazywany jest w różnorodnych kontekstach kulturowych z udziałem artystów pochodzących z różnych krajów. W ten sposób projekt staje się transkulturową podróżą poprzez kultury, ich języki i symbole, opowiadając równocześnie o jednoczących ludzi doświadczeniach.

Koncept: Katarzyna Pastuszak, Louise Fontain

Reżyseria: Katarzyna Pastuszak

Występują: Louise Fontain, Utae Ehara, Tsugumi Matsudaira, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska, Daniela Komędera, Monika Wińczyk, Ichi Go

Teksty: Louise Fontain, Monika Popow, Katarzyna Pastuszak

Muzyka: Joanna Duda, Utae Ehara

Czas trwania: 60 min.

Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza (culture.pl), Miasto Gdańsk, Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo), Pirka Kotan – Ainu Cultural Centre, メノコモシモシ – Ainu Women’s Association (Menoko Mosmos Sapporo), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Patroni medialni: TVP Kultura, Feminoteka, Japonia-online, Magazyn Torii, Fundacja Przestrzeń Kobiet.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close