Gdańsk: Mushimaru Fujieda (Japonia) „Period”

Zdjęcie: Gdańsk: Mushimaru Fujieda (Japonia) „Period”

Mushimaru Fujieda. Fot. Toshiyuki Shinokawa.

Wersja do druku

Udostępnij

W letni niedzielny wieczór Teatr Amareya (Amareya Theatre & Guests) zaprasza do ogrodu w samym sercu Wrzeszcza na spotkanie z japońskim tańcem butoh. Spektakl Period zatańczy Mushimaru Fujieda (Japonia), eteryczny mistrz cielesnej poezji.

WSTĘP WOLNY.

Mushimaru Fujieda (Japonia) – tancerz, choreograf, reżyser. W latach 1972-1989 należał do zespołu teatralnego Ishin-ha. Od 1989 działa jako niezależny tancerz i choreograf. Wypracował własną metodę tańca butoh opartą na improwizacji. Od momentu spotkania z amerykańskim poetą Allenem Ginsburgiem, który był  zachwycony tańcem Mushimaru, tancerz zaczął określać siebie mianem „Natural Physical  Poet”. W 1997 otrzymał prestiżową nagrodę Tobita Drama Award za „Najlepszą improwizację taneczną”.

W ramach swojego pobytu w Gdańsku Mushimaru Fujieda poprowadzi również w dniach 6-8 lipca 2017 warsztaty butoh.

Więcej informacji

***

Partner wydarzenia: Europejskie Centrum Solidarności.

Europejskie Centrum Solidanrności (ECS) (miniaturka)

Pokaz odbywa się w ramach projektu ECS Zrozumieć Sierpień – Wspólny Wrzeszcz – Obchody 70-lecia SBM „Wybrzeże”.

(Członkowie grupy inicjatywnej realizującej projekt: Elżbieta Łysiak-Pastuszak, Gabriela Głuchowska, Katarzyna Pastuszak)

Wspólny Wrzeszcz – Obchody 70-lecia istnienia Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Wybrzeże” realizowany w ramach projektu Zrozumieć Sierpień Europejskiego Centrum Solidarności to celebracja istnienia żyjącej w samym centrum Wrzeszcza SBM „Wybrzeże”, a także celebracja „sierpnia” w kontekście lokalnego działania i wzmacniania poczucia tożsamości lokalnej poprzez odkrywanie historii miejsca i tworzenia nowych sytuacji integrujących mieszkańców Spółdzielni i otwierających ją na gości z okolic.

Więcej o projekcie Zrozumieć Sierpień: http://www.ecs.gda.pl/zrozumiecsierpien

Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowa „Wybrzeże” (oryginał)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Ogród Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Wybrzeże”, wejście od ul. Grunwaldzkiej 85 oraz ul. Dmowskiego 2.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close