Gdańsk: Natalia Iwaniec „GaGa/people” – warsztat

Zdjęcie: Gdańsk: Natalia Iwaniec „GaGa/people” – warsztat

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W nowym tanecznym centrum w Gdańsku „Aruna” w pierwszy weekend lutego odbędzie się warsztat GaGa/people, które poprowadzi Natalia Iwaniec.

Koszt: 220 zł.

Informacje i pytania: Joanna Mikołajczyk, aruna@arunastudio.pl

GaGa to metoda pracy stworzona zarówno dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać  i odkrywać nowe sposoby pracy z ciałem. GaGa Movement Language to świadoma praca z ciałem. Dzięki GaGa ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywnością. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas. GaGa jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael), prowadzonego przez Ohada Naharina, którego sylwetka została pokazana w filmie dokumentalnym Mr GAGA. GaGa ciągle się rozwija dzięki pracy Ohada i wszystkich nauczycieli metody na świecie.

Program warsztatu:

Sobota
12.00-13.00 – GaGa/people
13.15-14.15 – improwizacja
17.00-18.00 – GaGa/people

Niedziela
12.00-13.00 – GaGa/people
13.15-14.15 – improwizacja
16.00-17.00 – GaGa/people

Natalia Iwaniec
Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i zagranicą. W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GaGa. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GaGa Teachers Training, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa, zgłębiała tą metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku Natalia jest jednym z nielicznych nauczycieli GaGa na Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie, jak i na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. W ciągu ostatniego roku, poza intensywną praktyką nauczycielską GaGa, Natalia tańczyła w kilku spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution!2013 w The Place w Londynie w spektaklu Pieces of mosaic w styczniu 2013 roku, jak i w Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu Hello Love w październiku 2013 roku. Obecnie Natalia uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i zagranicą.

Więcej informacji na temat GaGa:
http://gagapeople.com/english/

Więcej informacji o Natalii Iwaniec:
nataliagaga.weebly.com

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close