Gdańsk: „NOMADKA” w TOKIO – relacja z pobytu Amareya Theatre & Guests w Japonii

Zdjęcie: Gdańsk: „NOMADKA” w TOKIO – relacja z pobytu Amareya Theatre & Guests w Japonii

Fot. materiały Teatru Amareya.

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na spotkanie relacjonujące pobyt zespołu Amareya Theatre & Guests w Japonii. Artystki podzielą się swoimi doświadczeniami z Kraju Kwitnącej Wiśni i zaprezentują fragmenty materiałów dokumentujących ich działania w ramach 11th Theatre X International Dance and Theatre Festival IDTF 2014.

 

Zespół Amareya Theatre & Guests przebywał w Japonii w dn. 1-10 lipca 2014 na zaproszenie Theatre X w Tokio. W dn. 5 lipca w ramach 11th International Dance and Theatre Festival zespół Amareya Theatre & Guests zaprezentował spektakl NOMADKA, który został wspaniale przyjęty przez japońską publiczność. Artyści Amareya Theatre & Guests poprowadzili także autorskie warsztaty teatralne, taneczne i głosowe. Podczas Gali Zamykającej Festiwal w dn. 6 lipca Amareya Theatre & Guests wraz z japońskimi tancerzami – Kinya Zulu Tsuruyama, Kae Ishimoto i Kumiko Yabe – wieczór poezji Tadeusza Różewicza pt. OCALONY”(生きのびて) z muzyką Joanny Dudy. Tego wieczoru zespół Amareya Theatre & Guests pokazał się u boku wybitnych artystów tańca i teatru japońskiego takich jak Yoshito Ohno, Mamako Yoneyama, Kei Takei, Katsuko Orita. W dn. 9 lipca Joanna Duda zagrała także solowy koncert fortepianowy w Instytucie Polskim. Koncert wywołał entuzjastyczną reakcję japońskich krytyków i melomanów. Także 9 lipca zespół Amareya Theatre & Guests wykonał akcję performatywną w przestrzeni publicznej Tokio, działając na największym skrzyżowaniu dzielnicy Shibuya.

W Japonii zespół Amareya Theatre & Guests wystąpił w składzie: Louise Fontain (Grenlandia/Norwegia), Katarzyna Pastuszak (Teatr Amareya), Joanna Duda (Wojtek Mazolewski Quintet, J=J), Dorota Androsz (Teatr Wybrzeże), Agnieszka Kamińska (Teatr Amareya), Aleksandra Śliwińska (Teatr Amareya), performerka Anna Kalwajtys (ASP), Magdalena Jędra, Dariusz Rodzik. Artystkom towarzyszył Mateusz Skrzypiec odpowiedzialny za dokumentację i realizację filmu dokumentalnego oraz Bartosz Cybowski (szef techniczny projektu). Premiera filmu dokumentalnego z pobytu w Japonii i na Grenlandii planowana jest na 2015.

Projekt jest realizowany ze środków Instytutu Adama Mickiewicza (program „Kultura polska na świecie”), Instytutu Polskiego w Tokio, Miasta Gdańsk (Stypendium Kulturalne „Fundusz Mobilności”). Specjalne podziękowania za pomoc w realizacji projektu kierujemy do Pana Dariusza Rodzika, Pani Misako Ueda, Pani Hiromi Harada, Pani Marty Karsz, Kae Ishimoto i Daisuke Tsukuda.

Mecenasi projektu 

Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu „Kultura Polska na Świecie”
Miasto Gdańsk w ramach Stypendium Kulturalnego „Fundusz Mobilności”
Instytut Polski w Tokio

Fundacja Energa

Patroni medialni

Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, TVP 1, TVP HD, Radio Gdańsk, Feminoteka, Magazyn Torii, Magazyn Japonia.online

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close