Gdańsk/Ogród Powolności: Square Dance „Square dance – Preparacja”

Zdjęcie: Gdańsk/Ogród Powolności: Square Dance „Square dance – Preparacja”

Fot. materiały własne zespołu

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Ogród Powolności Kolektyw Square Dance w składzie: Katarzyna Pastuszak, Ula Zerek, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Magda Jędra, Tatiana Kamieniecka, Aleksandra Śliwińska, Woda (Adam Witkowski i Krzysztof Arszyn Topolski) pokaże Square dance – preparację w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Square dance – preparacja to performance taneczno-muzyczny z użyciem preparowanych instrumentów i preparowanych ciał. Projekt jest kontynuacją Square Dance – kolektywnego działania taneczno-performatywnego z muzyką na żywo, które odbyło się w lipcu 2017 na Placu Defilad w ramach Sceny Tańca Studio w Warszawie. Pierwotną ideą działania kolektywu było poszukiwanie relacji tańca i muzyki z monumentalną architekturą Pałacu Kultury i Nauki oraz otaczającego go Placu Defilad, z uwzględnieniem znaczenia i funkcji tego miejsca. Polityka konsensusu poprzez negocjacje, dialog, demokratyczne podejmowanie decyzji uwidaczniały się nie tylko w ruchu i brzmieniu, ale także w procesie pracy kolektywu, który z założenia ma być platformą spotkania artystów z różnym podejściem i zainteresowaniami artystycznymi, bez wyłaniania lidera grupy.

Prezentacja Square dance – preparacja w ramach festiwalu All About Freedom będzie stanowiła rozwinięcie oryginalnej idei obejmując relacje architektura – ruch – natura – dźwięk. W tym kontekście preparację ciał tancerzy i instrumentów motywuje poszukiwanie nowej perspektywy dającej możliwość stworzenia płaszczyzny dialogu i symbiotycznego zaistnienia przepływowego obiegu. Przyjęta postawa i założenia twórców kolektywu Square dance wpływa także na formę działania, które nie jest sceniczną prezentacją wobec zdystansowanego widza, tylko czasem współ-istnienia oraz współ-czucia artystów z odbiorcami we współdzielonej przestrzeni. Takie środowisko wyostrzające zmysły pozwoli na wybrzmienie subtelnych akcji, wyczulenie widza na mikro-bodźce płynące z pojawiających się interakcji.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: Europejskiego Centrum Solidarności

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Gdańsk: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close