Gdańsk: „Passing Through – Improwizacja” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Gdańsk: „Passing Through – Improwizacja” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

Fot. Aleksandra Konik z cyklu „Emocjonografia” – Technika gumy chromianowej.

Wersja do druku

Udostępnij

DIIA (Dance Is In The Air) zaprasza na warsztaty  Passing Through – Improwizacja, które poprowadzi Małgorzata Haduch. Warsztaty będą poświęcone rozwijaniu aspektów techniki grupowej improwizacji zwanej Passing Through oraz improwizacji Free The Dance.

 Passing Through to spontaniczna kompozycja grupowa rozwinięta przez choreografa Davida Zambrano; skupia się na przemierzaniu przestrzeni oraz indywidualnej trajektorii w aspekcie dynamiki grupy.

Improwizacja Free The Dance to metoda Małgorzaty Haduch wykorzystywana w improwizacji jako formie scenicznej. Wychodząc od założeń własnego nie-manifestu, Małgorzata rozwinęła własny styl improwizacji, w którym ruch i muzykalność ciała stanowią meritum scenicznej ekspresji.

Koszt:

180 zł przy wpłacie zaliczki do 13 września.

Po tym terminie 250 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia:

Maria Muskat

danceisintheair@gmail.com

Tel.: 782 148 813

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową. Współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami, jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor i inni. Od w 2006 roku Małgorzata prowadzi grupę Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia). Haduch wyreżyserowała kilkanaście spektakli, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie FreeThe Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino, a w teatrze z reżyserami Dariuszem Starczewskim, Pawłem Piterą i Roberto Palza. Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie nagrodzona dofinansowaniem z Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low i improwizacji wg zasad Passing Through. www.freethedance.blogspot.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Gdańsk: Studio Tańca „Pod Kwadratem”, Aleja Grunwaldzka 355, w godz. 11.00-17.00 (z godzinną przerwą na lunch).

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close