Gdańsk: „Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Gdańsk: „Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

Fot. Aleksandra Konik z cyklu „Emocjonografia” – Technika gumy chromianowej

Wersja do druku

Udostępnij

DIIA (Dance Is In The Air) zaprasza na warsztaty Passing Through, które poprowadzi Małgorzata Haduch. Praktyka Passing Through nie wymaga wcześniejszego przygotowania tanecznego oraz sama w sobie niekoniecznie stawia na wirtuozerskie wykonanie jako cel treningu. Liczba miejsc jest ograniczona do 19, dlatego o zapisie na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Koszt: 260 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł do 15 lutego. Po tym terminie 290 zł.

Informacje i pytania: aruna@arunastudio.pl, danceisintheair@gmail.com

Passing Through jest grupową, spontaniczną kompozycją ruchową stworzoną przez oryginalnego artystę, Davida Zambrano, który rozwija tę twórczą metodę od 30 lat. Metoda zakłada rozwijanie wielu postaw i umiejętności w komunikacji międzyludzkiej oraz budowania grupy jako jednego, współdziałającego organizmu. Podstawą poruszania się jest przemierzanie przestrzeni i kreowanie własnej ścieżki. Obejmuje to proces podejmowania decyzji i negocjowania wyboru w celu osiągnięcia harmonii. W formie Passing Through uaktywnia spiralę w całym ciele, wyrabia wytrzymałość fizyczną, miękkość oraz precyzję w ruchach. Mottem tej praktyki jest przepuszczenie/przejście przez siebie, aby w pełni zaznaczyć swoją obecność i zaprosić do świata własnej wyobraźni.

Program warsztatu:
Sobota:
13.00-15.00 – Passing Through – trening
16.00-18.00 – Improwizacja wg PassingThrough
Niedziela:
10.00-12.00 – Passing Through – trening
13.00-15.00 – Improwizacja wg PassingThrough

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka. Jest jedynym nauczycielem techniki Passing Through w Polsce. Od ponad 10 lat współpracuje z choreografem Davidem Zambrano m.in. przy spektaklu Soul Project PL oraz w projektach 50 Days Costa Rica, Passing Through Only Sicily. Poza Zambrano Gosia współpracowała także z takimi choreografami,jak: Katie Duck, Gabriela Maiorino, Dominikaa Knapik oraz z reżyserami – Dariuszem Starczewskim, Marcelo Evelin w Brazylii i Martinem Inthamoussu w Urugwaju. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Haduch była Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie wspierana przez Instytut Adama Mickiewicza. Jest absolwentką School for New Dance Development w Amsterdamie (2004). Związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami, jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni. Haduch jest autorką kilkunastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca

Więcej informacji o Gosi Haduch:
www.freethedance.blogspot.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk: Aruna – Studio Jogi i Tańca, al. Rzeczpospolitej 11a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close