Gdańsk/„PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY”: Aya Irizuki „Thread Clay/東京版”

Zdjęcie: Gdańsk/„PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY”: Aya Irizuki „Thread Clay/東京版”

Fot. Ronald Spratte

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY to pierwsza odsłona cyklicznego projektu wydarzeń artystycznych i animacyjnych, który realizowany będzie przez Stowarzyszenie Amareya Art i zaproszonych do współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy oraz lokalnych partnerów instytucjonalnych. Cykliczne wydarzenie pod nazwą Perforacje zakłada tworzenie symbolicznych otworów w otaczającej rzeczywistości. Perforacje to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski pozwalające tworzyć i promować nowe dzieła sztuki performatywnej powstałe we współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy, a także umożliwiające marginalizowanym grupom społecznym aktywność artystyczną i kulturotwórczą.

Jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się spektakl japońskiej tancerki Aya Irizuki Thread Clay/東京版.

Thread Clay – spektakl w wykonaniu japońskiej tancerki Aya Irizuki znanej z filmów Dorris Dörrie – Hanami – kwiat wiśni i Fukushima moja miłość (2016). Thread Clay to spektakl, w którym zwierzę z głębin morza prowadzi widzów w podróż od ciemnego dna do jasności zrozumienia istoty rzeczy.

Aya Fisher Irizuki – tancerka, aktorka, artystka wizualna. Studiowała taniec klasyczny i współczesny, ukończyła także Tokyo National University For Fine Arts and Music oraz Theatre de l’Ange Fou – International School of Corporeal Mime. W 2001 roku trafiła do studio tańca butoh – Asbestoskan, założonego przez Tatsumiego Hijikatę, gdzie kształciła się pod okiem Akiko Motofuji. Współpracowała między innymi z zespołem Harupin buto-ha, prowadzonym przez Koichiego Tamano, a także z japońskim fotografem Eiko Hosoe. Wystąpiła w dwóch filmach niemieckiej reżyserki Dorris Dörrie – Hanami – kwiat wiśni (2007) i Fukushima moja miłość (2016), który zajął drugie miejsce w plebiscycie publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym (2016) festiwalu w Berlinie.

Bilety: 20 zł/15 zł – Karta Do Kultury*/10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy/5 zł – Karta Dużej Rodziny* /3 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl.

Do pobrania:

Opisy poszczególnych wydarzeń

Patroni medialni:

TVP Kultura
Trójmiasto.pl

Magazyn Torii

Japonia.online

Pomorskie.eu – Wrota Pomorza

Partnerzy:

Miasto Gdańsk
Marszałek Województwa Pomorskiego
WL4 – Przestrzeń Sztuki
Klub Żak
Nadbałtyckie Centrum Kultury

MONAR Gdańsk – Matarnia

Grupa LOTOS S.A.

MOSiR Gdańsk

Towarzystwo Pomocy Głucho-niewidomym

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni „Sinol” Gdańsk

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close