Gdańsk/„PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY”: Barbara Kinga Majewska, Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Aleksandra Śliwińska, Yuko Kawamoto, Bartosz Cybowski „Pamięć wody”

Zdjęcie: Gdańsk/„PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY”: Barbara Kinga Majewska, Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Aleksandra Śliwińska, Yuko Kawamoto, Bartosz Cybowski „Pamięć wody”

Fot. Ronald Spratte

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY to pierwsza odsłona cyklicznego projektu wydarzeń artystycznych i animacyjnych, który realizowany będzie przez Stowarzyszenie Amareya Art i zaproszonych do współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy oraz lokalnych partnerów instytucjonalnych. Cykliczne wydarzenie pod nazwą Perforacje zakłada tworzenie symbolicznych otworów w otaczającej rzeczywistości. Perforacje to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski pozwalające tworzyć i promować nowe dzieła sztuki performatywnej powstałe we współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy, a także umożliwiające marginalizowanym grupom społecznym aktywność artystyczną i kulturotwórczą.

Na zakończenie projektu odbędzie się premiera spektaklu/instalacji Pamięć wody (Barbara Kinga Majewska, Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Aleksandra Śliwińska, Yuko Kawamoto, Bartosz Cybowski).

Pamięć wody jest synestezyjną medytacją nad wanitatywną naturą ludzkiej pamięci, a także nad ukrytym życiem wody i jej pamięcią. Ważną inspiracją była książka japońskiego badacza Masaru Emoto zatytułowana Woda – obraz życia. W spektaklu/instalacji artystki podejmują także trudny temat wspomnień osób, które przeżyły katastrofę tsunami w 2011 w Japonii. Pamięć wody tworzywoda, ruch, dźwięk, ciało, wideo i wspomnienia mieszkańców zdewastowanego przez tsunami miasta Sendai, z którymi artystki przeprowadziły szereg wywiadów podczas wrześniowej podróży do Japonii.

Pamięć wody spektakl/instalacja

Koncept: Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda

Choreografia: Katarzyna Pastuszak, Yuko Kawamoto

Wykonanie: Katarzyna Pastuszak, Yuko Kawamoto, Aleksandra Śliwińska

Muzyka – kompozycja: Joanna Duda

Muzyka – wykonanie: Joanna Duda

Głos: Barbara Kinga Majewska

Wideo: Joanna Duda, Katarzyna Pastuszak

Reżyseria świateł: Bartosz Cybowski

Czas trwania: 60 min.

Spektakl/instalacja realizowana jest w ramach stypendium artystycznego Katarzyny Pastuszak otrzymanego od Marszałka Województwa Pomorskiego.

Po pokazie spektaklu 24 października 2016 roku odbędzie się prezentacja filmu autorstwa Anny Domańskiej, dokumentującego warsztaty prowadzone w ramach projektu z udziałem podopiecznych Monaru Gdańsk-Matarnia i osób niewidomych z WTZ przy Spółdzielni Sinol Gdańsk.

Wstęp wolny!

Do pobrania:

Opisy poszczególnych wydarzeń

Patroni medialni:

TVP Kultura
Trójmiasto.pl

Magazyn Torii

Japonia.online

Pomorskie.eu – Wrota Pomorza

Partnerzy:

Miasto Gdańsk
Marszałek Województwa Pomorskiego
WL4 – Przestrzeń Sztuki
Klub Żak
Nadbałtyckie Centrum Kultury

MONAR Gdańsk – Matarnia

Grupa LOTOS S.A.

MOSiR Gdańsk

Towarzystwo Pomocy Głucho-niewidomym

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni „Sinol” Gdańsk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Centrum WL4 - Gdańsk nad Motławą, ul. Wiosny Ludów 4

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close