Gdańsk: „Płynność typowa dla ptaków” – warsztat Ustowska/Grabarczyk

Zdjęcie: Gdańsk: „Płynność typowa dla ptaków” – warsztat Ustowska/Grabarczyk

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Ustowska i Artur Grabarczyk zapraszają na warsztat Płynność typowa dla ptaków (ang. Fluidity typical of birds). To propozycja dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem praktyki tańca: motoryki, dynamiki, koordynacji, jakości i wirtuozerii ciała oraz myśli w ruchu. Składa się z lekcji tańca współczesnego oraz części kreatywnej.

Lekcja prowadzona przez Grabarczyka będzie bazować na technikach floor work, release, Cunninghama oraz elementach improwizacji. Intencja zajęć opiera się na silnym przekonaniu, że taniec jest zarówno przyjemny, fizyczny, jak i inteligentny. Nacisk kładzie się na wzorce zmysłowe i dotykowe, opierając się na pracy z wektorami i wglądzie w indywidualne możliwości i preferencje tancerzy. Wzorce te są środkiem do celu – pomagają znaleźć przydatne informacje w naszych ciałach, nie po to, by pamiętać „kroki” lub koordynację, ale po to, żeby znaleźć powiązania, które mogą nas podtrzymać podczas tańca, dając nam naturalny „drive”.

Ustowska zaproponuje rozszerzenie pola uwagi na to, jak reagujemy i adaptujemy się do otoczenia – przestrzeni, ludzi czy dźwięków – poprzez taniec i co może z tego wyniknąć. Ciekawość, jak zewnętrzne czynniki mogą oddziaływać na ruch oraz jak ruch może zmienić otoczenie, będzie pierwszym krokiem i poprowadzi taniec. Zaproszenie do badania, próbowania i odkrywania możliwości i zainteresowań w tańcu jest częścią struktury Dance in Cosmic Education (DiCE) rozwijanej przez Ustowską.

Koszt: 80 zł

Zapisy: procestworczy@gmail.com, tel. 784 504 268

Wydarzenie: FB

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Gdańsk: ul. Elektryków 1, Twoja Stocznia / SoSalsa – Solidarity of Salsa (Sala Zachodnia); w godz. 14.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close