Gdańsk/Present Performance 5: Future Present: Ania Nowak „Bez tytułu 3 (Ohne Titel 3)”

Zdjęcie: Gdańsk/Present Performance 5: Future Present: Ania Nowak „Bez tytułu 3 (Ohne Titel 3)”

Fot. Bartosz Górka dla Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Wersja do druku

Udostępnij

Piąta odsłona festiwalu Present Performance poświęcona będzie przyszłości możliwej do przewidzenia i wydarzeniom z przeszłości, co do których wystąpienia nie ma całkowitej pewności. erformans będzie sposobem spędzania czasu, spowolnienia czasu, trwonienia czasu, zabijania czasu i zarządzania czasem, a przede wszystkim medium pozwalającym zakrzywiać czasoprzestrzeń i wypatrywać przyszłości na horyzoncie. Zaproszeni artyści ponownie zaprezentują się w Brzeźnie – nadmorskiej dzielnicy Gdańska, w której podział na „przed”, „teraz” i „po” czasami wydaje się tylko kwestią umowną. Wieczorem, widzowie będą mogli zobaczyć dwugodzinną wersję najnowszej pracy Ani Nowak Bez Tytułu 3 w jednym z pokojów Lido. W Bez tytułu 3 [Ohne Titel 3] Ania Nowak poddaje refleksji możliwość utraty przywiązania do oczywistych kategorii i dualistycznych podziałów na myśl/czucie, fakty/fikcję, pracę/czas wolny, komunizm/kapitalizm. W performansie Nowak eksploruje pracę czułości i rytmy gniewu w późnym kapitalizmie. Bada język, pocałunek i oddech jako sposoby komunikowania.

Współpraca: Jayson Patterson, Ola Osowicz, Agata Siniarska, Dusty Whistles
Wykorzystane fragmenty tekstu: Kaitlyn Boulding, Ron Padgett, Charles Bukowski, Rumi
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski/ w ramach rezydencji performatywnych Sprzeżenia zwrotne – nadawanie i przyjmowanie formy

Ania Nowak – działa na polu szeroko rozumianej choreografii. Tworzy solowe i kolektywne prace eksplorujące napięcia języka oraz niedopowiedzenia i przeobrażenia ciała. Nowak prowadzi research dotyczący miłości jako strategii generowania wiedzy (http://technologiesoflove.tumblr.com), w ramach którego bada ekonomie afektywne, niestabilne struktury troski oraz podejmuje próbę redefiniowania zmysłowości. Jej prace prezentowane były m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu i Arts Santa Mònica w Barcelonie. Ukończyła studia choreograficzne w HZT Berlin. Mieszka i pracuje w Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gdańsk: Lido – Dom Przy Plaży, ul. Brzeźnieńska 4

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close