Gdańsk/Present Performance 5: Future Present: Zuzanna Ratajczyk i Juan Pablo Cámara „I remember the last episode but not the last anecdote”

Zdjęcie: Gdańsk/Present Performance 5: Future Present: Zuzanna Ratajczyk i Juan Pablo Cámara „I remember the last episode but not the last anecdote”

Fot. Bartosz Górka dla Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Wersja do druku

Udostępnij

Piąta odsłona festiwalu Present Performance poświęcona będzie przyszłości możliwej do przewidzenia i wydarzeniom z przeszłości, co do których wystąpienia nie ma całkowitej pewności. erformans będzie sposobem spędzania czasu, spowolnienia czasu, trwonienia czasu, zabijania czasu i zarządzania czasem, a przede wszystkim medium pozwalającym zakrzywiać czasoprzestrzeń i wypatrywać przyszłości na horyzoncie. Zaproszeni artyści ponownie zaprezentują się w Brzeźnie – nadmorskiej dzielnicy Gdańska, w której podział na „przed”, „teraz” i „po” czasami wydaje się tylko kwestią umowną. Wieczorem, widzowie będą mogli zobaczyć w piwnicy hotelu postapokaliptyczny duet Zuzanny Ratajczyk i Juana Pablo Cámary I remember the last episode but not the last anecdote, po którym rozpocznie się impreza z udziałem artystów festiwalu.

Zuzanna Ratajczyk (ur. 1989 w Warszawie)

Mieszka i pracuje w Berlinie. Jej prace prezentowane były m.in. w KEM, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Teatrze Studio w Warszawie; Yvonne Lambert, Import Projects, DOCK 11, Broken Dimanche Press w Berlinie; Jacuzzi, Arti et Amicitiae, Veem House for Performance w Amsterdamie; National Dance Center w Bukareszcie oraz na internetowej wystawie zorganizowanej w Atenach  (http://anightinalexander.gr/). Od 2015 roku współtworzy Plural Melts, cykl wydarzeń i performansów w Yvonne Lambert w Berlinie.

Juan Pablo Cámara

Urodził się w Argentynie, gdzie rozpoczął swoją edukację w zakresie tańca i teatru, i pracował jako aktor i performer. W 2013 roku przeprowadził się do Amsterdamu, żeby studiować choreografię w SNDO (School for New Dance Development), którą ukończył w ubiegłym roku. Jego prace prezentowane były podczas festiwali i wystaw w Buenos Aires, Amsterdamie, Berlinie i Wiedniu. Jako performer współpracuje z choreografami Jeftą Van Dintherem i Michele Rizzo.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Gdańsk: Lido – Dom Przy Plaży, ul. Brzeźnieńska 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close