Gdańsk/Projekt „Taniec się czyta 2014”: Weekend III:Filip Szatarski, Radek Hewelt „Clever Project”

Zdjęcie: Gdańsk/Projekt „Taniec się czyta 2014”: Weekend III:Filip Szatarski, Radek Hewelt „Clever Project”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w tegorocznej kontynuacji cyklu edukacyjno-artystycznego, zatytułowanego Taniec się czyta: „W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!”. W ramach III Weekendu odbędzie się pokaz spektaklu Clever Project w wykonaniu Radka Hewelta i Filipa Szatarskiego.  Po przedstawieniu zaplanowana jest dyskusja, która poprowadzi Barbara Świąder.

O spektaklu:

 

Clever Project jest próbą ustosunkowania się do kryzysu ekonomicznego i w tym kontekście sytuacji artysty we współczesnym świecie. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego Clever Team będzie próbował zaproponować publiczności atrakcyjny program 10 spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkowa scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej etc. Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Duet udowadnia, że kryzys jest zjawiskiem inspirującym i pozytywnym. Dwóch performerów – Radek Hewelt i Filip Szatarski zaproponują Państwu: widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji…

choreografia, muzyka, wykonanie: Filip Szatarski i Radek Hewelt | asystent dramaturg: Michał Kotański, realizacja muzyczna: Günther Berger, scenografia: Luke Baio, asystentka choreograf: Julia Mach, kostiumy i reżyseria świateł:  Filip Szatarski i Radek Hewelt, premiera polska: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak, WUK Wien, Instytutem Polskim w Wiedniu, projekt zrealizowany przy wsparciu: Kulturabteilung der Stadt Wien – MA7

Karnet na warsztaty i spektakl – 50zł
wstęp na spektakl CLEVER PROJECT dla osób bez karnetów: 10zł

na dyskusję po spektaklu wstęp wolny

* projekt Taniec się czyta dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, al. Grunwaldzka 44

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close