Gdańsk / „Przymorze REP”: Hertz Haus „Mirroring”, „Solitude” – reż. Anna Zglenicka

Zdjęcie: Gdańsk / „Przymorze REP”: Hertz Haus „Mirroring”, „Solitude” – reż. Anna Zglenicka

Graf. Zakład Kulturalny

Stowarzyszenie Córy Kultury zaprasza na pokaz spektaklu Mirroring  Hertz Haus (w ramach projektu Przymorze REP) i projekcję filmu Solitude w reżyserii Anny Zglenickiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Program wieczoru

Godz. 19.00, pokaz spektaklu Mirroring Hertz Haus

Spektakl jest duetem Magdaleny Kowali i Anny Zglenickiej, które współpracują na scenie od 2015 roku. Ze względu na bliską relację, pokrewieństwo estetyki tworzenia tancerki zdecydowały się opowiedzieć o złożoności tej więzi. Tytuł odnosi się do lustrzanych sytuacji z życia, odbić w charakterze, a także podobieństwa fizycznego. Na drugim poziomie symboliki spektaklu znajduje się szerzej rozumiana reprezentacja – całej płci żeńskiej w konkretnych kontekstach poruszanych przez artystki: siły i wytrzymałości kontrastowanej z uwarunkowaniem fizjologicznym, psychiką oraz pojęcie „szóstego zmysłu”, wyczuwania niuansów codzienności, siostrzanego odczuwania i zmian relacji. To eksploracja granic własnej osobowości, siły, poszukiwaniem porozumienia ponad słowami i odnajdywaniem bliskiej, złożonej relacji bez pokrewieństwa. Założenia realizują się na przykładzie tworzących artystek oraz w poszukiwaniu relacji i symetrii w dialogu z widzem, poprzez operowanie symboliką umożliwiającą ten transfer.
Duet powstał w ramach rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca, ze wsparciem Zakładu Kulturalnego.

Realizatorzy:

Choreografia i wykonanie: Magdalena Kowala, Anna Zglenicka
Współpraca artystyczna Ulriqa Fernqvist i Peter Svenzon
Muzyka: Wojciech Wilk

Premiera: Klub Żak w Gdańsku, 20 sierpnia 2021

Wstęp płatny
Więcej informacji: link

Projekt Przymorze Rep dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

***
Godz. 20.00, projekcja filmu Solitude

Tytuł Solitude oznacza sytuację odosobnienia, także samotności z wyboru bez poczucia smutku. Pojemność i poetyckość tego słowa są punktem wyjścia do zobrazowania relacji z samotnością.

Realizatorzy:

Reżyseria/obsada: Anna Zglenicka
Materiały promocyjne: Anna Zglenicka
Ujęcia: Anna Zglenicka, Łukasz Zglenicki, Emil Neumann
Muzyka: Jacek Rezner; kolaż

Wsparcie: Miasto Gdańsk, Zakład Kulturalny. Projekt powstał w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska dla osób fizycznych 2022.

Wstęp wolny

Anna Zglenicka – tancerka, artystka wizualna. Absolwentka teatrologii, studiowała taniec w kulturze fizycznej oraz Intermedia. Członkini zarządu stowarzyszenia Córy Kultury. W praktyce twórczej łączy sztuki wizualne i performatywne. Współzałożycielka zespołu Hertz Haus; jako tancerka i chor. współtworzyła spektakle: Her(t)z, Solo na 4 kaski i stracony czas, Unbody, Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony. W 2021 roku, w ramach rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca, stworzyła duet z Magdaleną Kowalą pt. Mirroring. Autorka identyfikacji wizualnej spektakli.

Plakat

Graf. archiwum Zakładu Kulturalnego

Graf. archiwum Zakładu Kulturalnego

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close