Gdańsk / „Przymorze REP”: Hertz Haus „Frauen in Flammen”; Anna Steller „Wszystko robisz źle”

Zdjęcie: Gdańsk / „Przymorze REP”: Hertz Haus „Frauen in Flammen”; Anna Steller „Wszystko robisz źle”

„Przymorze REP”: Prezentacja spektakli „Frauen in flammen” Hertz Haus i „Wszystko robisz źle” Anny Steller. Materiały: Stowarzyszenie Córy Kultury

Stowarzyszenie Córy Kultury i Zakład Kulturalny w Gdańsku zapraszają na spektakle Frauen in flammen Hertz Haus i Wszystko robisz źle Anny Steller, w ramach projektu Przymorze REP.

Wersja do druku

Udostępnij

O Frauen in Flammen Hertz Haus:

To spektakl na temat mechanizmów utrzymujących nierówny układ sił w odniesieniu do pozycji społecznej kobiet. Tytułowe kobiety reprezentowane będą w spektaklu przez autentyczne i krytyczne głosy przedstawicielek jednego pokolenia. Autorki konstatują najbliższą im rzeczywistość, obserwują wspólnotowe symbole, poruszają temat emancypacji wykluczonych tożsamości oraz poszukują definicji wolności.

Realizatorzy:

Choreografia, reżyseria, produkcja: Magdalena Kowala, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
Wykonanie: Magdalena Kowala, Joanna Woźna, Anna Zglenicka, Agata Śliwa, gościnnie Anna Steller
Kostiumy, scenografia: Magdalena Kowala, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
Muzyka: Wojciech Wilk
Reżyseria oświetlenia: Krystian Koźbiał
Koprodukcja: Stowarzyszenie Córy Kultury, Zakład Kulturalny

**

O Wszystko robisz źle Anny Steller:

To instalacja performatywna, w której performerka konfrontuje siebie z wizją wizerunku narzuconą przez matkę, nacechowaną powinnościami, poddaniem się i wyobrażeniami o idealnej osobie/kobiecie/matce. Celebracja życia i miłość do siebie są zderzone ze stereotypowym obrazem kobiety, wyciętym z poradników i czasopism dla pań oraz przekazem generacyjnym. Artystka wypełnia sobą obiekt – namiot, w którym użyła dziecięcych zabawek, własnych pamiętników i rodzinnych zdjęć.

Przestrzeń performansu zachęca do intymnego kontaktu z zebranymi w niej rzeczami.

Wykonanie: Anna Steller

***

O projekcie Przymorze REP:

Przymorze REP jest autorskim projektem Stowarzyszenia Córy Kultury, który ma w tym roku swoją drugą edycję. W ramach cyklu spotkań teatralnych na scenie Zakładu Kulturalnego w Gdańsku zaprezentowane zostaną spektakle lokalne oraz produkcje zaproszonych artystów z Polski oraz debaty z artystkami i artystami. Cykl ma ukazać wyselekcjonowany program produkcji tanecznych ostatnich lat, zapewniając egalitarny dostęp do sztuki.

Na scenie zagoszczą dwa spektakle, które znalazły się na liście finalistów konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best OffFrauen in flammen zespołu Hertz Haus oraz VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA w reżyserii Dominiki Knapik. Ponadto zaprezentowane zostaną dwie prace solowe – Części ciała Ramony Nagabczyńskiej oraz sześć Magdaleny Kowali, jak i performans Anny Steller Wszystko robisz źle. Pierwsze wydarzenie w ramach drugiej, silnie kobiecej, edycji projektu Przymorze REP odbędzie się 6 maja 2023 roku. Kolejne już 20 maja. Następne są planowane na jesień.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Strona internetowa projektu: https://hertzhaus.pl/przymorze_rep/

Grafika

„Przymorze REP”: Prezentacja spektakli „Frauen in flammen” Hertz Haus i „Wszystko robisz źle” Anny Steller. Materiały: Stowarzyszenie Córy Kultury

Grafika

„Przymorze REP”: Prezentacja spektakli „Frauen in flammen” Hertz Haus i „Wszystko robisz źle” Anny Steller. Materiały: Stowarzyszenie Córy Kultury

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close