Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek „Zrabowali mi składaka”

Zdjęcie: Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek „Zrabowali mi składaka”

Fot. Piotr Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza na pokaz spektaklu Zrabowali mi składaka. Przedstawienie powstało z zainteresowania filozofią zawartą w zbiorze esejów Budować, mieszkać, myśleć Martina Heideggera. Czym jest zamieszkiwanie? Czy do zamieszkiwania dochodzimy poprzez budowanie? I gdzie jest miejsce na wolność, która ujawnia się w stosunku człowieka do przestrzeni? Inspiracje trójki młodych artystów (Katarzyna Kania, daniela Komędera, Piotr stanek) były bardzo rozległe: od prac Krzysztofa Wodiczki, po One Minute Sculpture Erwina Wurma, Tragedię Endogonidia Romeo Castellucciego czy zdjęcia Lee Jeffries’a. Zanurzają się w materii bezdomności, badają jej istotę, ukazującą się w najokrutniejszych i najpiękniejszych obliczach. Opowiadają o utracie kontroli, o wrodzonym strachu i wolności. Jest to historia metamorfozy jako czegoś nieuchronnego.

 

koncepcja, choreografia:  Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek

muzyka: Oleg Dziewanowski

występują: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek, Oleg Dziewanowski

projekcje: Robert Wasiewicz

czas trwania: 45 min.

premiera: 23.02.2014, Klub Żak w Gdańsku

Dzień później, 1 października, w godzinach 10.00-14.30, twórcy spektaklu (Katarzyna Kania, Daniela Komędera i Piotr Stanek) poprowadzą warsztaty dla młodzieży.

Więcej informacji

 

Bilety na spektakl w cenie 21 zł. Warsztaty: 50 zł.

Pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach: 60 zł.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

***

 

Taneczna misja vol. 2

Projekt Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, który został zapoczątkowany podczas projektu Taneczna misja w 2014 roku, kontynuuje ideę zapoznawania publiczności teatru ze sztuką tańca. W trakcie projektu zaprezentowane zostaną trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców gdańskiego teatru. W marcu projekt otworzy prezentacja spektaklu LABirynt dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat, w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Matki w maju zobaczyć będzie można spektakl MaMa Perform autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja Zrabowali mi składaka w wykonaniu Katarzyny Kani, Danieli Komędery i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami. Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, realizatorzy projektu uzupełnili program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu, warsztat LABirynt Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zaproszone są kobiety – mamy i nie tylko – które chcą czerpać przyjemność z tańca i swojego potencjału twórczego. Twórcy Zrabowali mi składaka w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego. Koordynatorką projektu jest Ula Zerek.

Prezentacjea spektaklu MaMa Perform w ramach projektu Taneczna misja vol. 2, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

Logo Scena dla tańca (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

Więcej informacji: www.scenadlatanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close